Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regeneracja zaworów
#11
(05-03-2014, 18:19)spiromax napisał(a): O-ringi do lamp owszem są bardzo dobre, ale w zaworach ich nie zastosujesz bo niema takich rozmiarów Sad .
Pomysł ze sznurem Kolegi Kogo bardzo dobry tylko trzeba zrobić przyrząd do równoległego ich cięcia.
Pozdrawiam.

Wydaje się, że jak to się będzie robiło ruchem posówisto-zwrotnym to przy zachowaniu staranności cięcie będzie równoległe.
A jak nie to powinno pozostac jeszcze trochę na kolejne próby Wink Kiedyś się uda.
No w ostateczności pozostaje jakaś gilotynka, może np do cygar Wink ewentylanie inne 'narzędzia' używane w manicure/pedicure. Przynajmniej tak mi się wydaje Wink
#12
Ja docinam tak: ostry nożyk i jednym ruchem nie za mocno dociskam. Wtedy przecina się idealnie.
Skype: kogo..
#13
W domowych warunkach nożyk + ciach z góry młotkiem i będzie ok Smile
#14
Skalpel będzie najbardziej precyzyjny. Żadnych postrzępień i nierówności. Przydałoby się jeszcze sposób utrzymania uszczelek na swoim miejscu, żeby nie było ryzyka, że wylezie. Te ruchome elementy powinny w momencie produkcji otrzymywać zaginane krawędzie do wewnątrz, albo miniaturowe wgięcia na ściankach, które trzymałyby uszczelkę.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#15
Tak jak w staeych lampach, też i tu nie ma obawy, że uszczelka wylezie. To jest problem chińskich zaworów, gdzie są uszczelki pierścieniowe i element otwierający zawór naciska na obudowę, pozostawiając luźną uszczelkę. Tu uszczelka jest przez cały czas dociskana i nie ma obawy wysunięcia się jej: na zamkniętym wiadomo, a na otwartym przez element otwierający - tak jak w starych altenowskich zaworach.
Skype: kogo..
#16
@ spiromax,

Cytat:O-ringi do lamp owszem są bardzo dobre, ale w zaworach ich nie zastosujesz bo niema takich rozmiarów Sad .

O jakich zaworach myślisz?
bo nie trybię.
#17
Przeczytaj tytuł tematu.
W lampach ciśnieniowych występują przeważnie dwa zawory ( pod pompką zawsze i pod sztycą parownika w lampach po II Wojnie Światowej chociaż zdarzają się wyjątki ). Ja stosuję o-ringi w lampach w miejsce uszczelek ołowianych ( nie we wszystkich) oraz często zastępuję nimi pakiet grafitowy na ośce pokrętła żerdzi.
Bardziej ,,łopatologicznie" nie potrafię tego opisać.
W swoim zbiorze mam też lampy do których podchodzę bardziej ortodoksyjnie Smile w temacie zastosowania 0-ringów.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#18
Ostatnio szukałem uszczelki ołowianej pod zaworek pompki i nawet nie przyszło mi do głowy założyć zwykłego oringa Tongue choć w domu mam ich na pęczki. Jak to bywa, najciemniej pod latarnią.
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości