Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płomień poza siatką
#11
Daj znać Cz@rek jak rozwiązałeś problem. Ja walczę z lampką, ale tylko kolejne siatki teacę, poza tym jeszcze po wykręceniu rapida coś zaczął mi wariować. Masakra.
#12
W niedzielę wymieniam dyszę. Dam wtedy znać.
Zastanawiam się też nad możliwością włożenia większej ilości siateczki mosiężnej do parownika - to ograniczyło by przepływ paliwa, a tym samym mogło by pomóc.
Jednak tak jak pisałem, w niedzielę późnym wieczorem testy.
#13
To powodzenia. Ja niestety wszystkie dysze założyłem już. Trzeba będzie gdzieś nabyć większą ilość.
#14
pelam.de albo vest.pl
W pierwszym więcej za przesyłkę w drugim więcej za przedmiot. Czas dostawy taki sam, żeby nie napisać, że z pelamu szybciej Wink
#15
Dysza 15, iglica 12, a ja niedawno kupiłem zestaw: klucz, czyszczak, dysza, iglica i uszczelka za 15 wszystko, ale pewnie ta dysza to bubel.

W vescie oczywiście
#16
Z tego co zauważyłem są dysze 'Petromax' i dysze 'Noname' oraz takie, które się samemu wukona, ale to zupełnie inna bajka. Wszystkie do lampy Pmx500.
Dwie pierwsze pewnie robione w tej samej fabryce, gdzie małe chinolki pracują. Jednak nie wiem, czy któraś jest lepsza, znaczy trwalsza.
Ja mam teoretycznie jedną z 1960 (powinna być niemiecka) więc tą sprawdzę.
#17
Dziś wymieniłem brener na ceramiczny, wyczyściłem wszystko w tym środkiem do gaźników, dyszę wkręciłem na smar (pastę) miedziową i znowu wyregulowałem. Nowa siatka wypalona z nerki i efekt ognia poza siatką jest znacznie mnieszy ale jednak dalej. Ponadto brener i jego mocowanie po zgaszeniu świecą na czerwono, a w czasie pracy lampy słychać oprócz zwykłego syczenia znaczny szum. Jeszcze dyszę kupię, może ta była wadliwa.

Z jednej strony wkurza mnie upierdliwość lampy, ale z drugiej nie byłoby zabawy.
#18
Macie może panowie do sprzedania kawałek siatki zwiększającej pow. Parowania?
#19
Z tego co wiem, Spiromaks ma niedzianą srebrzoną.
#20
Zapytam na PW może sprzeda kawałek?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości