Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jakie paliwo???
#1
Chciałem zapytać na jakie paliwo jest załączony parownik.
Z opisu na zbiorniku by wynikało, że nie nafta ale taż nie benzyna. Z tłumaczenia wychodzi ropa naftowa, ale czy na pewno??
Czy może zignorować pisanie i lać spokojnie nafte??


Załączone pliki Miniatury
   
#2
A z jakiego tłumaczenia bo faktycznie bywa wesoło z nazewnictwem?
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Parownik wygląda na benzynowy, naftowy miałby dodatkowo obręcz.
#4
Dla 'Nur fur Petroleum' Dr. Google daje wynik: 'Tylko dla Ropy Naftowej'.
A że ja niekumaty w tym języku więc się konsutulje Wink


Załączone pliki Miniatury
   
#5
Mam wrażenie, że u Niemca taką nazwę ma po prostu nafta Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#6
Nafta świetlna to KEROSIN.
#7
Ale to chyba u Anglosasa Smile .... ta tabelka sporo w temacie wyjaśni .... http://www.bushwalking.org.au/FAQ/FAQ_FuelNames.htm
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
Na starym zbiorniku mojego p-x też widnieje taka naklejka. Chodzi standardowo o naftę.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#9
(04-01-2014, 00:42)Tyrell napisał(a): Ale to chyba u Anglosasa Smile .... ta tabelka sporo w temacie wyjaśni .... http://www.bushwalking.org.au/FAQ/FAQ_FuelNames.htm

Tabelka pierwsza klasa. Dzięki Smile
Wynikało by z niej, że PETROLEUM to nafta.

Jednak parownik nie ma pierścienia, i jak napisał Piotr może to wskazywać na paliwo typu benzyna.

Pewnie zacznę od nafty, a jak nic nie wyjdzie to zatankuję najpierw dizlem. A jak to nie pomoże to sie będę zastanawiał nad benzyną, ale testy na otwartej przestrzeni zrobię Wink
#10
Podobno bundesmaxy działały pierwotnie na benzynie, ale zdarzały się wypadki i zakazano jej używania. Stąd pojawiły się te kalkomanie na zbiornikach wcześniejszych modeli, a późniejsze miały już przynitowaną tabliczkę z takim ostrzeżeniem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości