Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jakie paliwo???
#11
Z takich zagwozdek warto jeszcze wspomnieć o benzynie lakowej. Angole mówią na to bodajże white spirit. Nad Wisłą może to oczywiście sugerować przedniej klasy alkohol. No ale taka pomyłka mogła by kosztować kipera przynajmniej poważny uszczerbek na zdrowiu Smile

Myślę, że masz po prostu pierwotną formę "Bundesmaxa" 829B. Bankowo Bundeswhera poddawała lampy kontroli i modyfikacji. Mam wrażenie że robił to Geniol. Przynajmniej mój egzemplarz nosi ślady ich pracy. Powymieniali parowniki na opcję ze ślimakiem i lampy wróciły na stany magazynowe... ostatecznie możesz zalać benzyną lakową. Będzie trochę bezpieczniej niż na ekstrakcyjnej.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#12
@ CZ@rek,
nie lej żadnej ropy ani nafty do tej lampy,
to jest lampa na benzynę,nafta będzie chodzić jak ją dobrze rozgrzejesz, ale ko krótkim
czasie temperatura spadnie i zaczną się cuda wianki.
Ropy nawet nie próbuj.
Tylko benzyna.
Nie musi być ekstrakcyjna tylko normalna, samochodowa daje radę znakomicie,
bo do takiego paliwa te bundesy były skonstruowane.
#13
Lampa śród wiosennych kwiatów tej zimy. Chyba że to podglądowe zdjęcie Tongue
#14
Zdjęcie poglądowe.
Moja jeszcze nie odebrana z poczty, ale ma ona takie same wnętrzności. Big Grin
#15
(04-01-2014, 17:44)HansDKW napisał(a): @ CZ@rek,
nie lej żadnej ropy ani nafty do tej lampy,
to jest lampa na benzynę,nafta będzie chodzić jak ją dobrze rozgrzejesz, ale ko krótkim
czasie temperatura spadnie i zaczną się cuda wianki.
Ropy nawet nie próbuj.
Tylko benzyna.
Nie musi być ekstrakcyjna tylko normalna, samochodowa daje radę znakomicie,
bo do takiego paliwa te bundesy były skonstruowane.

Dzięki Hans za odpowiedź.
Z jednej strony jest mo to bardzo na rękę, żeby lampa była na benzynę. Nie będę musiał mieć dwóch baniaków z paliwem - jeden z benzyna dla kuchenki, drugi z nafta dla lampy. Teraz wystarczy jeden, tylko większy na benzynę Wink
Z drugiej zaś cały czas pamiętam tekst, jak to benzyna jest beeee i może powodować nawet spore buuum.

We wtorek odbieram przesyłkę i napiszę więcej o tym bundesmaksie i może o testach z 'nowym' paliwem. Ale to już w innym dziale.
#16
Jeśli lampa ma ołowiane uszczelki, to raczej sobie daruj benzynę ze względów bezpieczeństwa i lej normalnie naftę, ewentualnie dołóż siatkę do parownika.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#17
(05-01-2014, 14:23)michal napisał(a): Jeśli lampa ma ołowiane uszczelki, to raczej sobie daruj benzynę ze względów bezpieczeństwa i lej normalnie naftę, ewentualnie dołóż siatkę do parownika.

Siatka do parownika idzie bez dyskusji.
A co do uszczelek to sparawdzę jak ją dostanę.
#18
Wszystkie Petromaxy mają ołowiane uszczelki. Ja radziłbym jednak odpuścić palenie na benzynie, szkoda ryzykować zdrowia i życia.
#19
Jeśli na tym parowniku nafta nie będzie się dobrze gazować może pomyślę o zmianie albo parownika albo paliwa i przerobię ją na spirytus Big Grin
#20
Ta lampa jest na benzynę,
osobiście nie lubię sprzętów benzynowych ,
bo w razie rozszczelnienia urządzenia może być bardzo niebezpiecznie, opary benzyny są bardzo łatwopalne,
preferuję lampy naftowe, w razie awarii będzie tylko plama a nie pożar czy wybuch.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości