Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jakie paliwo???
#31
Po wyjęciu siatki z parownika lampa ożyła.
Jak dotąd pali bez problemu Wink
#32
No to dla mnie ciekawostka,
mi albo paliły na żółto, albo się powoli schładzały i fisiowały od zbyt małej temperatury.
#33
A tu właśnie nie. Paliło się poprawnie, bez jakichkolwiek ekscesów ewentualnie wizualnych atrakcji Wink
#34
Witam stosowałeś może olej do (lamp,świec i pochodni) ja zastosowałem takie paliwo do swojego NRDowskiego Bata wiem ze nie jest to lampa ale kuchena, pali się na tym oleju jak rakieta i to po pierwszym podgrzaniu.Na kuchence była tak samo naklejka Nur Für Petroleum więc stosuje takie paliwo zamiast nafty bo nie jest tak śmierdzące.Z opisu na etykiecie oleju wynika że jest to niskowrząca frakcja naftowa obrabiana wodorem,destylaty lekkie parafinowe obrabiane wodorem.Możesz sprawdzić czy takie paliwo będzie się nadawało do twojej lampy.


Załączone pliki Miniatury
   
#35
Do lamp leję ZIBRO Extra, nie stosowałem żadnego oleju. Na tyle jestem przywiązany do tego paliwa, że jakoś nie myślałem o jego zmianie. Kupuje bańkę 20l i mam spokój na jakieś 3 miesiące - teraz pewnie na mniej bo rodzinka lampek się powiększyła.
Może w okolicach wakacji na chwie przeniosę się na ASPEN ale ze względów ekonomicznych nie będzie to na stałe Wink

A w temacie oleju to niepowiem, z chęcia potestuje. Paulus, wklej fotkę butelki/etykiety, łatwiej będzie szukać.
#36
Ten caly "olej" to tylko nazwa marketingowa. To normalny alkan. Od innych producentow mozna to kupić pod nazwa "parafina do lamp naftowych"
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#37
Nazwy są pewnie różne bo jest wielu producentów albo dostawców w moim przypadku ten produkt sprawdził się jestem z niego zadowolony.Swoją drogą zawsze można sprawdzić jak będzie świecić na nim lampa jak nie spełni swojej roli zawsze można go wylać z lampy i zamienić czymś innym.
#38
(09-01-2014, 21:10)Tyrell napisał(a): Ten caly "olej" to tylko nazwa marketingowa. To normalny alkan. Od innych producentow mozna to kupić pod nazwa "parafina do lamp naftowych"

To to samo co Orlenowska parafinowa rozpałka do grilla a nie żaden olej. Olejem to tylko zapaćkasz lampę i będziesz czyścił potem przez 2 dni .
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości