Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829B
#1
Obiecałem że wrzucę parę zdjęć jak tylko mój Petromax do mnie dotrze. Właśnie go odebrałem więc oto parę zdjęć mojego nabytku:


[Obrazek: 6pcv.jpg]
[Obrazek: z880.jpg]
[Obrazek: m352.jpg]
[Obrazek: 0o49.jpg]
[Obrazek: i9is.jpg]
[Obrazek: xrgq.jpg]
[Obrazek: bxyb.jpg]
[Obrazek: c5bx.jpg]
[Obrazek: odu6.jpg]
[Obrazek: swth.jpg]
[Obrazek: 9ws5.jpg]
[Obrazek: bmr9.jpg]
[Obrazek: sau5.jpg]

Lampa wydaje się być w dobrym stanie, przyszło wszystko co było zawarte w aukcji i nic nie jest na pierwszy rzut oka uszkodzone. Parownik,szkło i daszek wymagają czyszczenia, ale to raczej normalne więc zaraz zabiorę się do tego z wielką ochotą. Martwi mnie natomiast tłoczek. Gdy wyjąłem go z tulejki okazało się, że skórka podwinęła się gdy poprzedni właściciel montował pompkę no i wiadomo po pewnym czasie odkształciła się. Sama skórka nie jest sucha i twarda,więc odmaczanie w nafcie nie jest potrzebne natomiast zastanawiam się czy da radę ją jakoś przywrócić do stanu używalności (aktualnie przepuszcza powietrze więc nie wytwarza ciśnienia).
#2
Gratulacje. Nawet trochę części zapasowych dostałeś Smile ... Skórkę i tak lepiej pomoczyć dobę w parafinie. Napuchnie trochę i będzie można ją lepiej kształtować. Najważniejsze żeby nie była naddarta. Może da się naprostować Ja w tłoczek wstawiłem jeszcze pelamowski koszyczek. To chyba jedyny "współczesny" dodatek, który naprawdę działa. Zdecydowanie poprawił właściwości tłoczka.

   
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Tyrell ma racje. Ta metalowa wkładka spełnia swoje zadanie.

Na ostatnim zdjęciu mam wrażenie, że skórka tłoczka jest nieco uszkodzona. Jeśli nie jest to jest szansa aby go zreaminować.
#4
Przeprowadziłem reanimację swoim sposobem. Nie wiedziałem czy będzie działał ale działa. Skórkę dokładnie odmoczyłem w płynie do naczyń kąpiąc w gorącej wodzie, pozbyłem się w ten sposób wszelkich smarowideł. Następnie wymodelowałem i na kaloryfer. Skórka wyschła w pożądanym kształcie. Wszystko machnąłem wazeliną i tłoczek jest jak nowy. Ładnie pompuje, no i wiem już teraz że całość trzyma ciśnienie a manometr działa jak należy. Reszta zabawy i myślę że pierwsze próbne odpalenie jutro.
#5
Gratulacje Smile Pewnie teraz przyjdzie kolej na coś bardziej nietypowego Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#6
Spodobały mi się te Hasagi które ostatnio na ebay forumowicze znaleźli. Pewnie na coś w tym stylu będę kampował ;-) Jak na razie muszę trochę odpicować to co mam. Kupić Odbłyśnik matowy, oryginalną nerkę no i powymieniać zaworki i sprężynki tak co wszystko będzie ładnie grało. Swoją drogą zastanawiam się nad odnowieniem skrzynki tylko nie wiem co z napisami zrobić żeby je zachować albo odnowić ;-)
#7
Swiss Hasagi w naszej strefie klimatycznej to prawdziwe perelki ... na dobrą sprawę nie jestem przekonany do tezy, że na terenie Polski jest chociaż jedna sztuka skrzyni transportowej z pełną zawartością.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
Myślę, że są takie skrzynki w PL. Moja lampka jest bez skrzyni, ale trochę gratów z wyposażenia było w komplecie, a była kupiona w PL - ktoś gdzieś musi mieć resztę Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości