Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fajna kuchenka
#1
Witam!
Czas na trochę prywaty. Polecam moją aukcję na allegro Smile

http://allegro.pl/polska-kuchenka-naftow...53745.html

[Obrazek: 3691853745]
#2
Fajny komplet.
Taki bardziej turystyczny Wink
Warto obserwować tą aukcje, któż to wie, może się uda Big Grin
#3
Piotrze, to akurat cos co lubie, ale czy ona ma jakas nazwe? o ile pamietam to wojskowe byly mosiezne i bardziej zaokraglone na krawedziach, takie typowe prymusy a ta jest bardziej nietypowa, czy ona jest cynkowana? czemu ma taki kolor?
#4
Zbiornik jest stalowy, być może pokryty jakimś białym metalem. Przyjrzę mu się jak będę miał go pod ręką. Generalnie wszystkie części oprócz dysz i palników są stalowe.
Na tej nie ma żadnych napisów, ale miałem kiedyś identyczną, w której była kartka z instrukcją użytkowania i opisem zawartości. Z tego co pamiętam było tylko napisane, że kuchenka typu "prymus". Na pewno żadnego oznaczenia lub modelu, co mogłoby wskazywać na jej militarne przeznaczenie, raczej nie do handlu.
#5
Powiem szczerze ze stalowego "primusa" tego typu to jeszcze nie widzialem, oczywiscie nie mowie o pozniejszych robionych z nierdzewki.
#6
Zupełnie zapomniałem o tej kuchence. Więc, po sprawdzeniu zdaje się, że wszystko jest ocynkowane, ale ciężko stwierdzić na 100% bo całość jest pokryta zabezpieczającym smarem.

(08-11-2013, 01:06)alenstein napisał(a): o ile pamietam to wojskowe byly mosiezne i bardziej zaokraglone na krawedziach, takie typowe prymusy a ta jest bardziej nietypowa, czy ona jest cynkowana? czemu ma taki kolor?

Kolory na zdjęciu mocno kłamią, ale robiłem na szybko z lampą błyskową. Kuchenka jest stalowoszara, żółta plama to odbite światło żarówki, białe ślady to prawdopodobnie smar, który odbił światło.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości