Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pęknięty NIVÅMÄTARLOCK
#1
God kväll, vänner Smile ... Jak już można się domyśleć zagadnienie tyczyć będzie problemu związanego ze świeżo nabytymi lampami Primusa. Otóż w jednej z nich pęknięty jest "NIVÅMÄTARLOCK" czyli nakrętka ze szkiełkiem. Ustrojstwo nakręcane jest na wskaźnik napełnienia zbiornika i złośliwie puszcza powietrze. Dla dociekliwych podaje nr katalogowy części - 4475. W całej galaktyce element dostępny jest tylko w jednym sklepie - Fogas.se (notabene świetnie wyposażony sklep w częsci do Szwedzkich lamp). Cena 75 koron nie jest specjalnie wygórowana. Niestety koszty przesyłki sugerują, że element obowiązkowo musi po drodze zaliczyć urząd pocztowy na stacji orbitalnej ISS... Nasuwa się więc pytanie o możliwość naprawy uszkodzonego elementu. Czy takie pęknięcie nadaje się do zlutowania (nakrętka jest mosiężna)? Jeżeli tak to jakim lutem i jaki sprzęt użyć. Czy ktoś na forum miał już podobny problem?

       
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#2
Ok dogadałem się ze Szwedami. Prześlą mi element za 100 koron Smile . Poleciłem im nasze forum więc może wskoczą tu zobaczyć co się dzieje z ich lampami w Polsce Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Właśnie dotarła przesyłka pocztowa. Raptem dwa dni temu składałem zamówienie a tu proszę. Nawet z Pelamu tak szybko przesyłki nie idą Smile

Pamiętajcie. Jak jakiś problem ze Szwedem to tylko do nich... http://www.fogas.se/produkter/ a potem wybieramy Reservdelar Fotogen i niezbędną część.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Kupiłem starego Optimusa 1200 z wskaźnikiem poziomu paliwa niestety brakuje szkłaSad a uszczelnienie jest zastępcze. Mam pytanie do Kolegi jaka jest średnica i grubość szkiełka w poziomowskazie?
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#5
Usunąłem soczewkę z nakrętki w celu dokonania niezbędnych pomiarów. Średnica - 25 mm. Grubość - 1,4 mm. Głębokość krzywizny menisku od podstawy 3,6 mm... Bliższe oględziny wykluczyły szkło jako materiał soczewki. Jest to bliżej niesprecyzowany poliwęglan Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#6
Dzięki za trud, info będzie także dla potomnych Smile. Jeżeli materiałem na soczewkę jest poliwęglan (PC) to wykluczone jest używanie w takiej lampie jako paliwa estrów metylowych, B100 reaguje z PC.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#7
W zamyśle projektu soczewka nie ma styczności z paliwem. Tarcza poziomowskazu jest uszczelniona podkładką gumową dociśniętą przez gwint nakrętki. Strzałka wskaźnika wychyla się przez interakcje z magnesikiem w zbiorniku. Bardzo sprytne rozwiązanie skutecznie uszczelniające element Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
W moim Optimusie 1200 (rocznik 1940) poziomowskaz nie posiada sprzęgła magnetycznego.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości