Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
regulacja dległości dysza fajka
#1
Niby wszystko jest opisane, jaka odległość ile powinno być tych milimetrów ale jednak nie zawsze to działa tak jak powinno.

Dzisiaj zauważyłem, że jak lampa pali się bez szkła i można sobie podmuchać na siatkę robi się ona co najmniej 2x jaśniejsza. Oznacza to, że mieszanka jest zbyt bogata i ma za mało powietrza.Zacząłem szukać odpowiedniego położenia. Teoretycznie im wyżej fajka tym więcej łapie powietrza. Ale nie w nieskończoność, w przypadku mojej 250-tki (BABY 821) te 12,2mm nie jest chyba optymalne, Wcześniej było 10mm i działało lepiej. Świeciła jaśniej,,, mniej czerwono.
Czy macie może jakieś swoje obserwacje z regulacji ?Huh
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#2
Kazda lampa jak i czlowiek ma swoje zycie ! Nie trzymaj sie dokladnie podanych wymiarow wazne by lampa swiecila jak nalezy. Pisalem juz na temat mojej 829 b. Nie moglem ustawic zalecanej odleglosci co jednak nie zmniejszalo wydajnosci swiecenia.Nie pamietam roznicy ale byla znaczna jest to gdzies w postach!. Doszedlem gdzie lezala przyczyna blaszka ktora stabilizuje fajke na wysokosci brenera byla wygieta nie pozwalajac zwiekrzyc odleglosc! Zrobilem to na "ksiazkowo" roznicy zero co oznacza ze granica tolerancji jest wieksza niz podawana!Ale regulacja sruba doplywu powietrza to zegarmistrzowska robota minimalne przekrecenie daje rozne efekty wiec w tym wypadku "medrca szkielko i oko" daja pozadane efekty. Masz problem zwroc sie na pw. do Michala lub Tyrella to elita na tym forum .
Pozdrawiam
#3
Big Grin ... dzięki, ale prawdziwe uznanie kierujmy do weteranów lampiarstwa jak nemo czy piotr Smile ... ja jestem co najwyżej średnio zaawansowany Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Nie ma tutaj jednej metody naprawy, a przyczyna może leżeć w co najmniej kilku miejscach. Może to być dysza, zanieczyszczenie rurki, za mała/duża siatka katalityczna. Najprościej byłoby wymienić dyszę i igłę i zobaczyć co się stanie. Z tego co pamiętam odległość powinna wynoscić 11mm, ale w tak starej lampie przy zużytej dyszy może wymagać osobnej regulacji. Jakiej siatki używasz?
#5
Tak coś mi się wydaje, że przyczyną zbyt czerwonego światła może być za mała siatka.(Nadal nie jestem pewien - bo identyczną stosuje w Tilleyu ) Testowo założyłem siatkę 2 otworowa od małej lampki gazowej na propan butan. Jeden otwór zawiązałem.
Tak czy inaczej zastanawiam sie jak "złapać" więcej powietrza fajką, bo ma to ogromne znaczenie na kolor światła. Dla zainteresowanych w 250-ce nie ma żadnej śrubki otwierającej/zamykajacej otwór w fajce. tylko nakrętki mocujące całą fajkę.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#6
Te siatki do lampek gazowych mają chyba 100 cp. są więc zdecydowanie za małe. Prawdopodobnie masz słabe światło bo mieszanka spala się po za siateczką. Musisz poszukać właściwej siatki, bez tego żadna regulacja nie ma sensu, bo w najlepszym wypadku po prostu obniżysz moc lampy o połowę, a nie o to chyba chodzi.
#7
Doszedłem do wniosku że zbyt bogata mieszanka daje efeku żółtego światła. Nie da się wyregulować prawidłowo lampy jeśli dysza jest rozkalibrowana - czytaj za duża!
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#8
Wymieniłem dyszę na taką od 150 ki i nadal to samo. Czyli nie jest to wina dyszy ani igły a ilości zasysanego powietrza do fajki.

Zauważyłem że jedyne co pomaga to pompowanie dodatkowego powietrza gumową gruszką zakończona igłą prosto do fajki (prosto do wlotu). Odsuwanie i zbliżanie fajki od dyszy nie daje efektu, wymiana siatki też nie pomaga. Petromax 900 pali się na takiej samej siatce i swieci 2 razy jaśniej!
Powodem słabego palenia się mieszanki jest jednoznacznie zasysanie zbyt małej ilości powietrza... Nie mam pojęcia jak zwiększyć tą ilość.

Ktoś ma jakieś pomysły?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#9
Sprawdź czy strumień gazu z dyszy jest prosty i trafia równo w środek otworu "fajki",
przy krzywym strumieniu gazu nafcianego możesz też mieć taki efekt.
Najlepiej to widać gdy lampa jest zimna i dysza podaje nie odparowaną naftę.
#10
dysza strzela równo w środek, Ma ktoś może jakąś 250tke? do porównania
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości