Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax Little Baby 900
#21
Lampa o mocy 500 CP dla paliwa spirytusowego potrzebuje dyszy o średnicy O,4mm. Zauważ że dysza o średnicy 0,3mm ma prawie dwa razy mniejszą przepustowość od dyszy 0,4 i o to w tym konwertowaniu na spirol chodzi.
Spirytusu potrzeba 40% więcej niż nafty żeby uzyskać taką samą moc świetlną.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#22
No i zrobiłem mały eksperyment.... Profanacja Petromaxa 900 - zalałem go spirytusem.
Bo dysza ma 0,30 mm i na naftę się nie nadaje.
Wylałem rozpałkę nalałem spirytusu, obciąłem ponad 2 cm stalowej rurki (jeszcze nie jest przewiercona / brak wlotu- ssania powietrza) o średnicy takiej aby weszła do rurki fajki, wypaliłem siatkę - taka z lampy gazowej , dwa ruchy pompką , zapałka i lampa po prostu świeci! Nie kopci nie śmierdzi - bo nie ma czym śmierdzieć i to jest fajne. Unoszenie i opuszczanie dociętej rurki pozwala regulować jasność światła - odstęp około 2mm od dyszy daje optymalne efekty - więc pozostało dopasowanie tej rurki.

Podziękowania dla Spiromaxa za pomysł na nowe paliwo (pewnie zgłoszę się po siatkę do parownika bo lampka regularnie "kicha" pompując zbiornik)


Załączone pliki Miniatury
   
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#23
Witaj w moim świecie lamp na paliwo spirytusowe Idea na pewno nie będziesz zawiedziony Smile. Zawsze jak będzie potrzeba to coś podpowiem, myślę że z czasem będzie nas więcej.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#24
Rurka dopiłowana ( osłaniająca dysze ) - naciąłem od spodu pionową szczelinę brzeszczotem. Jest to pierwsza lampka, która świeci mi zbyt jasno! Przez to się mocno grzeje. Nie mam mowy o żółtym kolorze siatki, świeci na biało jaskrawym światłem, szumi tak głośno jak 500ka

Na razie jedyny problem to skąd brać tani spirytus do lampek ? Bo jest droższy niż podpałka do grilla.

Pewnie za chwilę przerobię nówkę sztukę 500-kę na spirytus - będzie do domowych zabaw i na zimowe mrozy zamiast kaloryferów.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#25
(28-11-2013, 00:01)divemaster napisał(a): Na razie jedyny problem to skąd brać tani spirytus do lampek ?

Mnie też to jak narazie powstrzymuje przed konwersją.
#26
W PRL był taki Pan nazywał się Adam Słodowy Smile.
Denaturat biały bo takiego należy używać można kupić od 30-40,-zł/5litrów. Najtańszy jest metanol, ale on wymaga jeszcze innego (bardziej bogatego) ustawiania składu mieszanki.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#27
Pamiętam Pana Słodowego.
Zawsze go oglądałem, chyba coś w okolicach teleranka to było Wink
#28
Słodowy miał czasami fajne pomysły i bezkonkurencyjną strzałkę.
Zastanawiam sie co jest lepsze denaturat czy izopropanol? bo tak prawdę mówiąc to ja palę w tej ampce jakąś mieszaniną, trochę izopropanolu, trochę alkoholu ddo komonków domowych , ajkies popłyczyny innych procentów ale razem pali sie to jak cholera. Niestety występuje mocny efekt pompowania i lampa ma cs w rodzaju kataru i prycha regularnie. Do Spiromaxa prośna o sprawdzenie PW i odpisania w sprawie siatki do parownika...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#29
Jako paliwo do naszych ,,konwerterów" Smile nadają się każde alkohole nawet alifatyczne. Zasady; Jak najwyższa wartość opałowa i segregacja zapachowa ( te których zapach nam nie odpowiada do palenia na zewnątrz).
Pozdrawiam.
Ps; U A. Słodowego ważny jest tytuł jego programów Smile.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości