Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hasag 351L
#21
i bardzo ładnie - tylko po kwasku odmocz w sodzie - żeby kwas nie jadł dalej Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#22
Kwas oczywiście zneutralizowany zasadą.
Już się nie moge doczekać jak całość poskładam i po raz pierwszy odpalę.
#23
Potraktowałem cześci metalowe odrdzewiaczem od Dragona.
Coś co po kwasku cytrynowym i cifie ładnie błyszczało po tym odrdzewiaczu (25% kwas ortofosforowy) nieco zciemniało. Ale zakładam, że to może być warstwa jakichś związków fosforu. Przynajmniej na to liczę Wink

Jak mi to wszystko się udało pokaże niebawem jak poskładam lampę. Nie mniej jednak na tą chwilę jestem ogromnie zadowolony.


A tak przy okazji. Czy w Wawie byłby ktoś kto ma imadło dosyć stabilnie zamocowanie do podłoża i udostępnił by je mi na powiedzmy 10 min?? Mam problem z rozłożeniem elementu K574 (schemat w załączeniu żeby było wiadomo o co mi chodziło). Niestety WD-40 oraz przyłożona pewna siła nie pomaga Wink Przy okazji załatwił bym tez sprawę elementu K15236. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
#24
Podgrzej palnikiem gazowym albo lutlampą do czerwoności i schłodź gwałtownie w wodzie - praktycznie wszystkie zapieczone gwinty można w ten sposób rozdzielić.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#25
Potrenuje ten sposób.
#26
(08-11-2013, 00:03)michal napisał(a): Podgrzej palnikiem gazowym albo lutlampą do czerwoności i schłodź gwałtownie w wodzie - praktycznie wszystkie zapieczone gwinty można w ten sposób rozdzielić.

Dokładnie tak, palnik i do przodu nawet bez gwałtownego chłodzenia działa Smile
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#27
Panowie.

Jaki materiał zwykle umieszczany jest w podgrzewaczu (część K5198)?
To jest azbest czy może jakiś inny materiał?
#28
Bankowo azbest. Angole w vapaluxach zastępują go paskami włókna szklanego.

   

Znalazłem taśmę na allegro. Może się nadać:
http://allegro.pl/tasma-wlokno-szklane-5...06722.html
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#29
To tez jakaś propozycja zamiennika Smile
#30
myślę że taką matę szklana można kupić w każdym sklepie żeglarskim, ewentualnie modelarskim
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości