Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja mojego P-x 829 Bundeshwer
#41
Jak lampa będzie pracowała poprawnie to się sadza na koszulce powinna wypalić. Zajmuje to chwię - cała siatka z czarnej robi się biała w około 1-2h

Tak jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. A jak kondycja brenner'a?? Może któryś z otworów nieco przytkany??
#42
(19-01-2014, 15:37)CZ@rek napisał(a): Jak lampa będzie pracowała poprawnie to się sadza na koszulce powinna wypalić. Zajmuje to chwię - cała siatka z czarnej robi się biała w około 1-2h

Tak jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. A jak kondycja brenner'a?? Może któryś z otworów nieco przytkaniy??
Czarek, ta koszulka jest cała biała. Bieluteńka, jak śnieg. Żadnej sadzy, czy okopcenia. Jest ładnie wypalona. Po prostu jak się pali, to dół, a raczej to mocne zgrubienie materiału, jest ciemne, nie daje światła, jak na tym zdjęciu, co wrzuciłem wczesniej. Brennera nie sprawdzałem. Ale zobaczę. Przedtem zmniejszyłem odległość na fajce do 13.5mm, ale żadnych zmian.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#43
Upewnij się, że dysza trafia centralnie w fajkę - może się lekko odgiął parownik i stąd problem.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#44
(19-01-2014, 20:22)michal napisał(a): Upewnij się, że dysza trafia centralnie w fajkę - może się lekko odgiął parownik i stąd problem.
Całkiem możliwe, bo zbiornik jak wiadomo mam z pelamu, a tam gwint gdzie wkręca się parownik, nie idzie prosto, więc parownik ma odchyły. Złośliwe chińczyki. Angry No nic, dzięki za sugestie. Coś tam pokombinuję.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#45
(19-01-2014, 20:33)Shelton napisał(a):
(19-01-2014, 20:22)michal napisał(a): Upewnij się, że dysza trafia centralnie w fajkę - może się lekko odgiął parownik i stąd problem.
Całkiem możliwe, bo zbiornik jak wiadomo mam z pelamu, a tam gwint gdzie wkręca się parownik, nie idzie prosto, więc parownik ma odchyły. Złośliwe chińczyki. Angry No nic, dzięki za sugestie. Coś tam pokombinuję.

Z tym, że centorwanie parownika odbywa się w tej części, w której zamontowana jest fajka. Na logikę gwint nie powinien mieć tu znaczenia.
#46
W Chinolu mam ten sam problem. Siatka na spodzie jest ciemna. A lampa po ok 5min chodzenia swieci slabiej jak po samym odpaleniu. Powalcze z odleglosca fajki.
A moze to wina samej siatki (petromax 500) i tego nagromadzenia materialu i nici na spodzie?
#47
(20-01-2014, 18:14)rastuch napisał(a): W Chinolu mam ten sam problem. Siatka na spodzie jest ciemna. A lampa po ok 5min chodzenia swieci slabiej jak po samym odpaleniu. Powalcze z odleglosca fajki.
A moze to wina samej siatki (petromax 500) i tego nagromadzenia materialu i nici na spodzie?
U mnie siatka świeci bardzo mocno cały czas. Wcześniej raczej nie było tego problemu, albo nie zauważyłem. Możliwe, że wezmę nową siatkę i zobaczę, czy nadal jest problem.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#48
(19-01-2014, 15:18)Shelton napisał(a): [...]Wcześniej lampa bez problemu chodziła na 14.2mm. Jak znam życie, to pewnie gdybym założył inną koszulkę, to działała by normalnie. Big Grin

Tak trochę z ciekawości trochę ruszony tym wątkiem postanowiłem sprawdzić, ile to u mnie wynosi odległość dysz-fajka.
Ku mojemu zaskoczeniu nie jest to 14,2mm ale 10,9mm. Mimo prób więcej nie wyduszę z mojej lampy.
#49
Robi się czarna- to znaczy zasysa za mało powietrza w stosunku do paliwa. Mam taki problem w 250--ce świeci na żółto zamiast na biało. Wszystko oryginalne z lat 40-tych... lampa zasysa za mało powietrza do fajki
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#50
(20-01-2014, 19:35)divemaster napisał(a): Robi się czarna- to znaczy zasysa za mało powietrza w stosunku do paliwa. Mam taki problem w 250--ce świeci na żółto zamiast na biało. Wszystko oryginalne z lat 40-tych... lampa zasysa za mało powietrza do fajki
Moja siatka nie robi się czarna. Pali się jaskrawo biało, żadnego żółtego odcienia, jedynie ten gruby kawałek u dołu nie świeci, jakby paliwo nie potrafiło go nagrzać/sprawić, żeby rozbłysnął.

10.9mm? Niezłe odstępstwo od normy. Big Grin Może z ciekawości też tyle ustawię.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości