Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja mojego P-x 829 Bundeshwer
#21
Spiromax ma posrebrzane miedziane jak by co (używam taką w Petromaxie na spiryt). Jak już montować to na wypasie Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#22
Bardzo przyjemna siateczka, nie taka twarda jak mosiężna.
Z czasem i ja wymienię swoją na miedzianą srebrzoną. Mam nadzieję, że nie pomieszałem nic z nazwą Wink
#23
Tak. Zdecydowanie wygodniej jest ja zwinąć i upchnąć do parownika. Spirytus pięknie na niej odparowuje Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#24
Witam i dziękuję za kolejne porady.

Napisałem zapytanie do spiromaxa i jak jeszcze oferta aktualna, to kupię. Jak przeczytałem w temacie z tuningiem siateczka o wymiarach 12x2cm będzie najlepsza.

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#25
W temacie rozwodziłem się nad siateczką mosiężną oraz ilością jaką można upchać do parownika.
Przetestowałem 4cm i było ewidentnie za dużo. Przy 2cm świeci super. NIe sprawdziłem 3cm ale to teraz nie ma znaczenia Wink
Co do siateczki spiromaxa pewnie 3cm może 4cm spełniały by swoją role. Ta miedziana jest delikatniejsza, milsza w dotyku, bardziej plastyczna.
Tą ilość trzeba by sprawdzić doświadczalnie.
Nie mniej jednak 2cm to sprawdzona i zweryfikowana ilość Wink

Zamierzasz skręcać i odpalać lampę bez siatki i później ją dołożyć, czy czekasz na siateczkę??
Ja bym nie wytrzymał i skręcił bym od razu. A dołożenie siateczki to 5 min i sprawa załatwiona. Big Grin
#26
Witam,

Złożyłem lampę i... zbiornik nie jest szczelny. Pierwszy objaw, to zauważalny spadek ciśnienia, później doszła mała szczelinka, z której wylatują bąbelki. Ustawiłem pod światło i obracałem. Widać, jak z rożnych szczelin wypływają strużki nafty. Naliczyłem 6, ale to tak na szybko, więc pewnie może być więcej. Najlepsze jest to, że te dziurki są w miejscach gdzie ten szary lakier wygląda na nienaruszony. Uszkodzenia są dookoła zbiornika. Niektóre powyżej tych odstających elementów (manometr, pompka, etc.), inne poniżej. Nie sprawdzałem spodu zbiornika. Da się to jakoś załatać, czy mam kupować nowy zbiornik na pelamie?

Rapid pali bardzo dobrze. Za to lampa już nie. Objaw jest taki, że z mantli wychodzą płomienie. Zamiast się świecić, po prostu się pali, jakby ją benzyną polać. Tongue Jak się zakręci pokrętło, to w mantli kotłują się płomienie i dopiero po chwili gasną. Co to może być? Szczelina ustawiona na 14,2mm, bo jak do mnie przyszła, to rurka była bardzo nisko, aż opierała się na śrubce do regulacji przepływu nafty.

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#27
Zauważyłem jedną rzecz. Efekt płomieni opływających mantle i lecących do góry to efekt zbyt bogatej mieszanki. Jak miałem za małą przerwę pomiędzy dyszą a fajką to tak się właśnie działo.
Możesz też pokręcić śrubką na fajce. Może to coś poprawi.

W temacie perforacji zbiornika to pozostaje pewnie lutowanie, ale....
Najpierw pewnie pod wodę i namierzyć wszystkie otwory. Potem wyciął bym dno (kstałt jaja) w zbiorniku i łatał od środka. Po takim zabiegu trzeba by inne dno wstawić i wlutować.
Ewentualnie tak jak pisałeś. Nowy zbiornik. Ostatnio widziałem na niemieckim baju.
#28
Szkoda. Zapowiadało się na finisz z happy endem
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#29
Jeśli uszkodzenia są nie tylko na spodzie, to nie ma sensu tego łatać. Zbiorniki do tych lamp są do dostania na ebayu i to w przyzwoitych cenach, ewentualnie nowe na pelamie, a POR-15 do łatania wyjdzie drożej. Z lutowaniem więcej zabawy niż to warte, a efekt optyczny mizerny. Trzeba niestety szukać nowego zbiornika Sad Ale szczerze mówiąc to jestem bardzo zdziwiony takim sitkiem w tym zbiorniku.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#30
Witam,

No trudno, liczyłem się z tym. W końcu to lampa mająca swoje lata. Może i happy endu nie ma, ale doświadczenia z pierwszej lampy rozebranej na części i poskładanej (wydaje mi się bezbłędnie) są. Big Grin Teraz czas na pierwsze zakupy w pelamie, bo pewnie tam kupię zbiornik.

Dzięki za wszystkie porady, obserwowanie wątku i chęci.

Pozdrawiam






I'M BACK!


[Obrazek: cdce.jpg]


No, i dzisiaj przyszedł zbiornik... Big Grin Poskładałem lampę. Okazało się, że pompka, a raczej ten pręt jest teraz za długi. Porównałem z tą od P-x made in PRC. Wyszedł jakiś 1 cm różnicy w długości. Huh Teraz, jak się dopchnie pompkę do końca, to wystaje 0,5 cm, i oczywiście nie da jej się zablokować. Nieistotne, bo mogę trochę skrócić i nagwintować jakby co. Zastanawia mnie dlaczego tak jest. Czy rzeczywiście nowe pompki są krótsze, czy moja powinna być bardziej skręcona (choć pręt i tak jest sporo dłuższy). Do skórzanego tłoczka dodałem gumową uszczelkę, żeby mi go trochę rozpychało. Coś jak ten grzebień w nowych pompkach.

Teraz lampa pali się bardzo ładnie. Żadnych dziwnych objawów. Wszystko spala się na mantli. Rapid dmucha tak mocno, że już po chwili przypaliłem daszek na niebiesko. Pewnie źle ustawiony, ale i tak nie będę go używał. Musze tylko sobie nerkę załatwić.

Składam lampę, patrzę, a manometr nie reaguje... Rozebrałem, ruszam, nie reaguje... Pewnie się zatkał. Wlałem do środka jakiś środek do czyszczenia styków (dobry, bo pod ciśnieniem). Później przyłożyłem ssawkę odkurzacza. Działa! Chociaż ma swoją bezwładność. Tongue Zauważyłem, że lampa przy ciśnieniu 1 bar, zaczyna wolno pulsować, tj. buchać jak lokomotywa i mantla swieci nieregularnie. Jakbyśmy pokrętłem zwiększali i zmniejszali dopływ nafty. Mogę nagrać to i wrzucić na YT. No chyba, że tu pomoże siatka zwiększająca powierzchnię parownika i to jest ten efekt Leidenfrosta. Jeśli nie, to prosiłbym o jakieś porady. Smile

Fajnie, że razem ze zbiornikiem dają uszczelki ołowiane i zamontowany już zawór dolny zwrotny (ten od pompki, jakbym źle go nazywał)

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości