Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Px- 829 na spirol
#1
                Trafiła mi się 829-tka po rodzinie do przeróbki komercyjnej na spirol. Ojciec zięcia kupił okazyjnie nowego Px 829. Po tygodniu samodzielnej (przegranej)walki z lampą przyszedł do mnie czy bym mu nie pomógł bo on nie może doprowadzić do tego żeby świeciła. Taka oferta to woda na młyn mojego ego . Po paru minutach w moich rękach lampa zajaśniała ale to nie to co powinna dawać fabrycznie. Decyzja-; pełny przegląd i konwersja na spirol. Lampa jest po pełnej rozbiórce. Znalazłem takie błędy produkcyjne które wykluczały jej pełne możliwości świecenia. Dwa zgrzewy w komorze spalania z otworami trzeba było zaspawać, żeby nie podawały spalin do mieszalnika. Udało mi się prze-kalibrować dyszę rapida
tak, źe działa poprawnie na mim typowym paliwie Big Grin . W załączniku kilka fotek z przeprowadzonej konwersji.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#2
(25-06-2013, 07:36)spiromax napisał(a): Udało mi się prze-kalibrować dyszę rapida tak, źe działa poprawnie na mim typowym paliwie Big Grin . W załączniku kilka fotek z przeprowadzonej konwersji.
Ostatnie foto: jeden w gardło, drugi do lampy, i tak dalej... Wink
#3
To obok lampy to gazowany bursztynowy napój Tongue niepalny Sad.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#4
podaj średnicę otworu dyszy jeśli możesz...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#5
Minimalnie powyżej 0,4 mm. + 0,01mm
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#6
Witam Smile
Mam takie pytanko Smile
Znalazłem dyszę o otworze 0,45, to nieco więcej niż podajesz. Myślisz, że będzie się dało na takiej dyszy jakoś wyregulować Petromaxa do palenia na spirytusie? Smile
#7
Lampa Px500 z dyszą 0.45 będzie działać na paliwie spirytusowym ale prawdopodobnie będzie potrzeba zwiększenia ilości powietrza i może się okazać że będzie to za duża ilość mieszanki do pełnego spalenia na siatce. Trzeba poeksperymentować.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#8
Też nabrałem chęci na przeróbkę lampki, i mam w związku z tym pytanie do kolegi Spiromaxa: jak rozwiązujesz temat przysłony mieszalnika celem ograniczenia ilości powietrza w mieszance? W zestawach do przeróbki jest taka kostka ze śrubką - masz jakiś inny patent... Ewentualnie jaka średnica otworu wlotu powietrza powinna być?
Skype: kogo..
#9
Będę kombinował, może przy takiej dyszy zagada jagodzianka? Big Grin
#10
Nie lej jagodzianki. Już lepiej białym zalej. To fioletowe to syf totalny.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości