Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Px- 829 na spirol
#11
Mam białego czyściocha do testów, całe 5l Big Grin
O tej jagodziance to tak mi jakoś przemknęło przez myśl, bo ma ona mniej kalorii, więc teoretycznie powinno się jej więcej przepuścić przez dyszę Wink
#12
Ale ma też więcej wody. I śmierdzi.
#13
Odpuszczam jagody Wink

A co powiecie o takiej siatce? Miedziana, powlekana, bardzo miękka, relatywnie duże oczka.
[Obrazek: AUcMNCgxbPNN2DcSqbV9lhf8DvYHbUGX8OoOfyJ1...48-h617-no]
#14
Trochę duże otwory, ale spróbować zawsze można Smile
Tylko nie wkładaj za wiele siatki do parownika. Więcej nie znaczy lepiej Wink
#15
(05-10-2015, 10:42)KoGo napisał(a): Też nabrałem chęci na przeróbkę lampki, i mam w związku z tym pytanie do kolegi Spiromaxa: jak rozwiązujesz temat przysłony mieszalnika celem ograniczenia ilości powietrza w mieszance? W zestawach do przeróbki jest taka kostka ze śrubką - masz jakiś inny patent... Ewentualnie jaka średnica otworu wlotu powietrza powinna być?
Patentów na ograniczenie powietrza w mieszalniku jest dużo. Najprostszy to to zakleić wnękę mieszalnika taśmą do naprawy tłumików i w niej zrobić otwór. Dla 500-tki średnica otworu powinna wynosić 6mm. Kolejny sposób to rurka którą wkładamy tak żeby łączyła końcówkę parownika z fajką a w niej na wysokości dyszy lub trochę powyżej otwór lub najlepiej kilka o sumarycznej powierzchni otworu fi=6mm.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#16
(06-10-2015, 21:59)spiromax napisał(a):
(05-10-2015, 10:42)KoGo napisał(a): Też nabrałem chęci na przeróbkę lampki, i mam w związku z tym pytanie do kolegi Spiromaxa: jak rozwiązujesz temat przysłony mieszalnika celem ograniczenia ilości powietrza w mieszance? W zestawach do przeróbki jest taka kostka ze śrubką - masz jakiś inny patent... Ewentualnie jaka średnica otworu wlotu powietrza powinna być?
Patentów na ograniczenie powietrza w mieszalniku jest dużo. Najprostszy to to zakleić wnękę mieszalnika taśmą do naprawy tłumików i w niej zrobić otwór. Dla 500-tki średnica otworu powinna wynosić 6mm. Kolejny sposób to rurka którą wkładamy tak żeby łączyła końcówkę parownika z fajką a w niej na wysokości dyszy lub trochę powyżej otwór lub najlepiej kilka o sumarycznej powierzchni otworu fi=6mm.
Pozdrawiam.

Dziękuję Spiromax za wyczerpującą informację - jestem teraz na etapie zakupu wierteł 0,4 mm i będę działał w temacie. Uzbierała mi się niezła kolekcja rozkalibrowanych dysz więc materiał jest - teraz tylko chęci i czasu poszukać ...
Skype: kogo..
#17
tu wiertła.
http://allegro.pl/zestaw-wiertela-precyz...14168.html
Viribus unitis
#18
(07-10-2015, 09:05)KoGo napisał(a):
(06-10-2015, 21:59)spiromax napisał(a):
(05-10-2015, 10:42)KoGo napisał(a): Też nabrałem chęci na przeróbkę lampki, i mam w związku z tym pytanie do kolegi Spiromaxa: jak rozwiązujesz temat przysłony mieszalnika celem ograniczenia ilości powietrza w mieszance? W zestawach do przeróbki jest taka kostka ze śrubką - masz jakiś inny patent... Ewentualnie jaka średnica otworu wlotu powietrza powinna być?
Patentów na ograniczenie powietrza w mieszalniku jest dużo. Najprostszy to to zakleić wnękę mieszalnika taśmą do naprawy tłumików i w niej zrobić otwór. Dla 500-tki średnica otworu powinna wynosić 6mm. Kolejny sposób to rurka którą wkładamy tak żeby łączyła końcówkę parownika z fajką a w niej na wysokości dyszy lub trochę powyżej otwór lub najlepiej kilka o sumarycznej powierzchni otworu fi=6mm.
Pozdrawiam.

Dziękuję Spiromax za wyczerpującą informację - jestem teraz na etapie zakupu wierteł 0,4 mm i będę działał w temacie. Uzbierała mi się niezła kolekcja rozkalibrowanych dysz więc materiał jest - teraz tylko chęci i czasu poszukać ...
Szukaj nie wierteł a rozwiertaków, ostatecznie zrób sobie sam rozwiertak z drutu fi 0,4 zeszlifowanego jednostronnie lub wielostronnie na stożek o długości około 15mm.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#19
A dlaczego nie wiertła?
#20
Wiertła i tak kupię - do czegoś się przydadzą, a za radą Spiromaxa rozwiertaka użyję Smile
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości