Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax wersja BW
#1
Jaką farbą/lakierem pomalowane są wersje BW?
#2
To chyba w ogóle nie jest lakier, raczej niklowa powłoka matowa.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
Coś to jest.
Miałem zbiornik chlapnięty farbą, zmyłem to acetonem i pozostały odbarwienia (tak jak by warstwa farby lub lakieru została usunięta).
Stąd moje przypuszczenie, że może to być farba/lakier ale też może to być powłoka nakładana galwanicznie.
#4
Panowie jak się nie mylę elemęty lampy są poddawane obróbce strumieniowo ściernej materiałem szklanym.
#5
Ale to jest jakby piaskowanie.
Więc jak bym swojego PMx'a tym potraktował to miał bym mosiądz w wersji 'prawie lustro' Wink
#6
Tak się robi matowy nikiel - najpierw nikluje na gładko a potem matowi przez szkiełkowanie.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#7
Zrobię później zdjęcie.
To nie wygląda jak zmatowione mechanicznie. Napisałem 'nie wygląda' ale nie twierdzę, że tak nie jest.
#8
Kiedyś w swoim bundesmaksie chciałem wyczyścić kominek, bo nabrał kolorów, niczym tego nie dało się zlikwidować więc wiozłem papier wodny i doszedłem do nierdzewki nigdzie tam nie było mosiądzu.
#9
Kominek tak, to zdecydowanie nierdzewka.
A na zbiorniku?? Odrobinę, w przypływie energii, usunąłem mechanicznie farby i tam jest coś a'la mosiądz/miedź. Na miedź nie liczę więc pozostaje mosiądz.
#10
Chyba wiem co się stało.
To co wydawało mi się usuniętą warstwą lakieru/farby okazało się poprostu oryginalnym kolorem lampy. Farbę, z dużym prawdopodobieństwem, nałożono na samym początku więc zakonserwowała oryginalny kolor.
Czyli problem się sam rozwiąże, jak zbiornik się nieco przybrudzi Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości