Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa gazowa gl5
#1
Witam
Wreszcie zrobiło się cieplej i więc z tego powodu z tatą pojechałem na działkę. Oczywiście wziąłem ze sobą lampkę tym razem gazową. Lampa Predom termet model gl5. Lampka bardzo fajnie świeci, jakiś rok temu kupiłem sobie redukcję i używam ich z butlami na gwint ( 450g -100g). Używanie jej jest tańsze w porównaniu z petromaxem 500hk ( napełniam kartusze gazem z dużej butli 11kg a napełnienie butli 450 g wynosi ok 1-4zł ) nafta jest droższa a taki px 500 spala jej dużo choć światła też jest więcej. Moża taką dostać juz za 15 zł do 50zł więc nie jest to dużo. Jej moc to od 70 do 150 wat ( zależy od temperatury gazu i zatkana dyszy) zużywa ok. 0,05kg/h gazu czyli tak jak w instrukcji jest napisane może świecić na butli : 0,36kg -8h 0,50kg -12h 0,75 kg -18h........ Moim zdaniem im starsza tym lepsze wykonanie ( ta z niebieskim daszkiem ma większą nakrętkę i plakietke ) Ogółem lampka trzyma się kupy. Nic nie lata nie trzeszczy a siatki mocuje się 2 otworowe. Mam ich kilka ale nie chce ich używać. W lampce jest gwint na butle turystyczną. Moja najstarsza jest z października 1980r. ( ta z niebieskim daszkiem ) każda ma znak jakości ( ta jedynka w trójkącie ) mam ich 5 w tym 2 nie używane ale raczej nie chce jej/ich sprzedawać
Tu jest zamątowana jest 1 otworowa siatka butterfly ( eksperymentuje z siatkami ) lampa składa się z 4 głównych części: Korpus, klos, haczyk i czapka nakręcana na boleć korpusu. Materiały z których jest zbudowana to stal ocynkowana lub chromowana mosiądz i guma (Uszczelka) i emalia ( jest na daszku).
Tak świeci Po lewej jest młodszy daszek z 1985r a z prawej starszy z października 1980 widać że w nowszych modelach informacje są wybite na czapce a w starszejna plakietce ( tylko nie ma daty produkcji ale jest na pudełku). Kiedyś kosztowała 250 starych złotych. Ciekawe ile to w przeliczeniu na obecne. Na podstawie tych lamp widać inflację. Ta z niebieskim daszkiem kosztowałem 250 zl a ta z czarnym już 780 zł ( oczywiście tych starych zł ) i zapomniałem dodać że w tym brązowym pokrowcu jest na przetykacz do dysz.


Załączone pliki Miniatury
                       

#2
Tu widać zmianę cen


Załączone pliki Miniatury
   
#3
Mam ich kilka, ale używam z butlami 2 kg - gdzie kupiłeś tą przejściówkę?
Skype: kogo..
#4
(08-04-2021, 08:03)KoGo napisał(a): Mam ich kilka, ale używam z butlami 2 kg - gdzie kupiłeś tą przejściówkę?

Na allegro. 30 zł kosztowała ale dzięki niej mogę też napełniać te butle ale niestety ta oferta wygasła zaraz poszukam podobnej

To jest przykładowa oferta ale tu już kosztuje 41 zł https://allegro.pl/oferta/redukcja-propa...7422900288
#5
Dzięki - kupię Smile Widzę, że tą przejściówką można też nabić kartusz z dużej butli?
Skype: kogo..
#6
(09-04-2021, 08:52)KoGo napisał(a): Dzięki - kupię Smile Widzę, że tą przejściówką można też nabić kartusz z dużej butli?

Tak da się napełniać te kartusze, tylko trzeba sobie kupić części żeby ją zrobić tą przejściówkę która połączy butle 11kg do tego gwintu w butlach lub tej przejściówce. Opłaca się nabijać nawet te 2 kg butle

Tu są linki do aukcji od 1 sprzedawcy ( trzeba kupić obydwie żeby dało się napełnić) ( taki tip do napełniania - trzeba uważać aby nie przecholowac z gazem w kartuszu bo łatwo jest przeholować ) koszt tej przejściówki to ok 25 - 35 zł ( nie licząc dostawy ) bo wąż i opaski lepiej kupić np. W castoramie
https://allegro.pl/oferta/gaz-redukcja-d...5304704690
https://allegro.pl/oferta/gaz-redukcja-b...5533613976
#7
Mam takiego węża do napełniania - będzie okazja go wypróbować.
Wczoraj przyszedł mi zaworek - jest super. Lampka działa perfekcyjnie - dziś zamawiam zaworek do następnej lampki Smile
Skype: kogo..
#8
Nie prawda ja kiedyś próbowałem nabić kartusz do grilla gazowego 290g i nic z tego przelewa się bardzo mało gazu płynnego. Po czym ciśnienie się wyrównuje i gaz już się nie przelewa.
Szkoda zachodu
#9
(11-04-2021, 14:29)sebka34 napisał(a): Nie prawda ja kiedyś próbowałem nabić kartusz do grilla gazowego 290g i nic z tego przelewa się bardzo mało gazu płynnego. Po czym ciśnienie się wyrównuje i gaz już się nie przelewa.
Szkoda zachodu

Meh, chyba zapomniałeś odwrócić butli z której przelewasz gaz.
Z jakiej butli przelewałeś gaz do kartusza?
#10
Duża domowa, nie zapomniałem odwrócić butli oczywiście tej dużej z której przelewałem gaz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości