Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa gazowa gl5
#11
To może w butli z której próbowałeś przelać gaz było 30 propan 70% butan a w tej butli do której próbowałeś przelać było troche propanu i ciśnienie się szybko wyrównywało

Zobaczymy jak KoGo wyjdzie przelewanie gazu
#12
Gaz już przelewałem do butli turystycznych - idzie to bardzo sprawnie, ale niestety nie robi się tego w kilka sekund - trzeba chwilkę poczekać - ważne, żeby duża butla stała wyżej (naturalnie odwrócona), a w wężu nie zrobił się tak zwany syfon. Mam też wagę od układów klimatyzacji, która służy mi do precyzyjnego napełniania butli - przelewanie jest sprawne i przyjemne. Napełnianie odbywa się na zasadzie naczyń połączonych - fizyka na etapie szkoły podstawowej.
Skype: kogo..
#13
(11-04-2021, 14:29)sebka34 napisał(a): Nie prawda ja kiedyś próbowałem nabić kartusz do grilla gazowego 290g i nic z tego przelewa się bardzo mało gazu płynnego. Po czym ciśnienie się wyrównuje i gaz już się nie przelewa.
Szkoda zachodu
Gdy gaz kończy się przelewać trzeba z butli, którą się napełnia spuścić trochę lotnego gazu (odpowietrzyć ją), wówczas całość się ochładza i można dobić dodatkową porcję płynnego gazu. Przy nabijaniu trzeba zwrócić uwagę na ciężar, żeby nie przelać kartusza i zostawić odpowiednią poduszkę powietrzną.

Też mam taką lampkę tylko z roku 2007 pod nazwą KINGA3.

Po dołożeniu takiej blaszki, jak na zdjęciu poniżej, można bardzo dokładnie wyregulować podaż powietrza, a tym samym moc świecenia.
   
#14
Dobry patent - też zastosuję.
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości