Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z odpaleniem petromax
#11
Igiełka tej iglicy odpowiada za czyszczenie dyszy. Gdy zawór jest ustawiony w pozycji zamkniętej (dziubek na pokrętle u góry), to igiełka powinna minimalnie wystawać nad dyszą. Natomiast gdy zawór przekręcamy w pozycję otwartą (dziubek pokrętła na dole), to igiełka powinna się całkowicie schować, umożliwiając swobodne wydostawanie się odparowanej nafty z dyszy. W twoim przypadku ta igiełka jest prawdopodobnie za krótka (pomijam, że jest wygięta i trzeba delikatnie naprostować), albo zdjęcie trochę przekłamuje. Iglice produkowane przez Niemców miały te druciki długości ~2 mm. Obecnie produkowane są przez Chińczyków na zasadzie 'jak im wyjdzie'.

Dopóki nie wkręcisz iglicy, to się nie przekonasz. Położenie iglicy (wyżej/niżej) reguluje się wykręcając lub wkręcając pręt poruszający się w parowniku. Ale żeby to zrobić, to trzeba go całego wykręcić i rozebrać.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#12
Ta igiełka w tej iglicy jest naprawdę bardzo krótka. Mało tego na zdjęciu nie mam jak tego pokazać , jest bardzo z boku nawet nie blisko środka myślałem ze tak ma być.
Jak ma to być wyregulowane. Czy pokrętło w pozycji strzałka do góry ma być lekki opór ? I paliwo nafta nie powinna wypływać i regulujemy do tego stopnia aż przestanie paliwo wypływać w pozycji zamkniętej. Czy lekko siączyło się zawsze będzie.
#13
Lampa po wypolerowaniu wygląda tak


Załączone pliki Miniatury
       
#14
   

adjustacja żerdzi i igły w p-x 2827 przy róznych połozeniach pokrętła oraz z dyszą i bez niej (najlepiej ustawienie przeprowadzić na odkręconej dyszy)
na koniec po wkręceniu dyszy przy ustawieniu pokrętła zamknij ,igła wystaje co najwyżej około 1mm.Ustawienie to dot prawdopodobnie też w lampach 250-350.
b d - bez dyszy z d z dyszą
Viribus unitis
#15
Spotykałem już tak krótkie igły w oryginalnych częściach z lat 60'tych - igła wystarczy że się minimalnie wysunie ponad dyszę - jeżeli nie będzie widoczna po zamknięciu zaworu ale będzie delikatnie wyczuwalna pod opuszką palca przesuwaną po dyszy to jest ok.
Dopływ paliwa zamykany jest przez zwór znajdujący się na końcu parownika - w zbiorniku. Iglica ma za zadanie tylko przeczyścić dyszę - nie zamykać jej na szczelnie.
Skype: kogo..
#16
Nawet taka krótka iglica powinna działać...Tak jak KoGo napisał, do zamykania dopływu paliwa jest zaworek w zbiorniu paliwa.
#17
Czyli rozumiem ze za wypływ paliwa nie jest odpowiedzialna iglica lecz zaworek z filtrem na dole rurki d którą jest wkręcony zawór główny. Zawór główny porusza pręcik wewnątrz rurki gdzie na górze jest iglica a na dole wciska zaworek powodując wypływ paliwa. Czyli jeśli wyjmiemy pręcik z rurki i napompujemy zbiornik wytworzymy w nim ciśnienie to paliwo nie powinno wypływać
#18
(28-02-2021, 21:43)sebka34 napisał(a): Czyli rozumiem ze za wypływ paliwa nie jest odpowiedzialna iglica lecz zaworek z filtrem na dole rurki d którą jest wkręcony zawór główny. Zawór główny porusza pręcik wewnątrz rurki gdzie na górze jest iglica a na dole wciska zaworek powodując wypływ paliwa. Czyli jeśli wyjmiemy pręcik z rurki i napompujemy zbiornik wytworzymy w nim ciśnienie to paliwo nie powinno wypływać
święta prawda        

wskaznik na pokrętle w góre dopływ paliwa zamkniety
szkoda palić tej nowiutkiej lampy ,uświni się tylko ,lepiej kup jakiegoś trupa i będziesz mógł na nim poćwiczyc,początki prób z lampami są zawsze trudne
Viribus unitis
#19
W końcu lampa odpaliła jest pięknie
Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie przy pomocy rozpalenia lampy. Pytania może były dla niektórych śmieszne banalne proste może nawet irytujące. Ale bardzo mi pomogły przy pierwszych krokach z lampą Dziekuję.


Załączone pliki Miniatury
   
#20
Pytania były jak najbardziej na miejscu - możesz być pewien, że przy pierwszej lampie każdy z nas miał podobne zagwozdki...
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości