Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z wyciekiem nafty na połączeniu odparownika (zgazowywacza)
#1
Witam Drodzy.
Przepraszam, jeśli niewłaściwie nazwałem tę część, łączącą jedną rurę ze zbiornika z drugą (na której górze mieści się dysza z iglicą).
Czas temu pojawił się problem z połączeniem tych dwóch przewodów. Wycieka nafta spod (w zasadzie to jej górą, czyli z nad) nakrętki. Próbowałem to uszczelnić, ale bez powodzenia. Efektem tego wycieku jest to, że pali się cała lampa (szczególnie góra) poza koszulką.
Zaproponowałem już Petromaxowi, że odeślę im lampę (bez zwrotu środków za jej zakup, tak jestem wk..ny). Macie jakieś pomysły. Fotkę załączam.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
#2
Ja na twoim miejscu próbowałbym wygładzić to pilnikiem a potem jakimś papierem ściernym
#3
(30-12-2020, 13:47)Desto napisał(a): Witam Drodzy.
Przepraszam, jeśli niewłaściwie nazwałem tę część, łączącą jedną rurę ze zbiornika z drugą (na której górze mieści się dysza z iglicą).
Czas temu pojawił się problem z połączeniem tych dwóch przewodów. Wycieka nafta spod (w zasadzie to jej górą, czyli z nad) nakrętki. Próbowałem to uszczelnić, ale bez powodzenia. Efektem tego wycieku jest to, że pali się cała lampa (szczególnie góra) poza koszulką.
Zaproponowałem już Petromaxowi, że odeślę im lampę (bez zwrotu środków za jej zakup, tak jestem wk..ny). Macie jakieś pomysły. Fotkę załączam.
Pozdrawiam

to musi być skręcone przy pomocy dwóch kluczy na siłe a póżniej z wyczuciem ręcznie scentrowany palnik w odniesieniu do środka zbiornika
Viribus unitis
#4
Dokładnie tak jak pisze nemo - dwoma kluczami skręcasz na bardzo mocno - jeden klucz na nakrętce, drugi trzymasz tam gdzie jest pokrętło (ale od strony parownika). Połączenie jest na tak zwany stożek, więc połączenie powinno być szczelne i pewne przy odpowiednim skręceniu. Jak chcesz odesłać lampę bez zwrotu środków za jej zakup - z chęcią podam Ci swój adres Wink
Skype: kogo..
#5
(05-03-2021, 16:03)nemo napisał(a):
(30-12-2020, 13:47)Desto napisał(a): Witam Drodzy.
Przepraszam, jeśli niewłaściwie nazwałem tę część, łączącą jedną rurę ze zbiornika z drugą (na której górze mieści się dysza z iglicą).
Czas temu pojawił się problem z połączeniem tych dwóch przewodów. Wycieka nafta spod (w zasadzie to jej górą, czyli z nad) nakrętki. Próbowałem to uszczelnić, ale bez powodzenia. Efektem tego wycieku jest to, że pali się cała lampa (szczególnie góra) poza koszulką.
Zaproponowałem już Petromaxowi, że odeślę im lampę (bez zwrotu środków za jej zakup, tak jestem wk..ny). Macie jakieś pomysły. Fotkę załączam.
Pozdrawiam

to musi być skręcone przy pomocy dwóch kluczy na siłe a póżniej z wyczuciem ręcznie scentrowany palnik w odniesieniu do środka zbiornika
( chodziło mi żeby spiłować to miejsce w którym jest za dużo nie potrzebnego materiału (nie wiem z jaką dokładnością produkowane chińskie części)A potem bym to mocno skręcił)
#6
(05-03-2021, 00:19)KAROL_229 napisał(a): Ja na twoim miejscu próbowałbym wygładzić to pilnikiem a potem jakimś papierem ściernym

SadSadSad

Co chcesz piłować? Pilnikiem? Ręcznie? Na kolanie?
ZAPOMNIJ O SUKCESIE! "spiepszysz" tylko bardziej !!!
Jeśli mocne dokręcenie nie pomoże, można spróbować dotrzeć na najdrobniejszą pastę do docierania zaworów.
Bywało,że miałem też taki problem i docieranie pomagało, ale ta operacja wymaga pewnej wprawy i cierpliwości.
Nic na siłę, wszystko młotkiem.
#7
Nigdy jeszcze nie miałem problemu z wyciekiem nafty w tym miejscu
#8
Ja też tam miałem na początku wyciekała mi na tym łączeniu nafta najpierw wygładziłem papierkiem 500 i dalej filc teraz nawet nie muszę mocno skręcać i jest szczelnie. Sprawdź czy nie masz uszkodzonego rantu od strony parownika chodzi o miejsce styku tych części.
#9
Tylko metoda jaka proponuje HansDKW jest w 100% skuteczna.Wielokrotnie ja stosowalem.
#10
na połączeniu dyszy i żerdzi nałóż smar grafitowy,także na połączeniu ceramicznego palnika z fajką w mieszaczu
Viribus unitis


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości