Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchenka zrób to sam
#1
Witajcie improwizacja to jedna z podstawowych umiejętności w survivalu ale nie tylko.Dlatego powstał pomysł w mojej główce by zrobić sobie kuchenkę na paliwo ciekłe.Wykorzystałem do tego kilka elementów odpadowych których bez liku znajduje się w kontenerze na złom obok mojego stanowiska pracy. Tak więc na pierwszy rzut poszedł kawałek rury o średnicy fi 100 1 pręt fi 15 dł ok 40 cm z którego powstały 4 nóżki z których użyłem tylko 3 szt oraz odrzut z blachy z lasera o grubości 5 mm kawałek pręta fi 5.Najpierw zostały przewiercone kółka by zrobić otwory pod gwint M10 następnie wszystko zostało nagwintowane, pospawane nie wyglądało to zbyt ładnie.Więc poszła szlifierka w ruch by ogładzić spawy a następnie pilnik i papier ścierny 180 by spolerować ścianki oraz na tokarce zrobiłem fazki ostrych krawędzi ścianek. Po tygodniu z kawałkiem i stopniowym dorabianiu poszczególnych elementów takich jak 3 palniki,stopki,zaślepki palników,nóżki i uchwyty z pręta wyszło coś takiego.
Wysokość kuchenki z nóżkami wsadzonymi w otwory stopek wynosi 12,8 cm a z wyjętymi prętami 85 mm.


Załączone pliki Miniatury
               
#2
Odpalałeś już?
#3
Witam zrobiłem test na denaturacie ale chyba oktanów w nim zabrakło bo palił się bardzo mizernie.Obecnie zalałem kuchenkę olejem parafinowym test zrobię niebawem cyknę kilka zdjęć i wstawię na forum.
#4
Tak to wygląda gdy się te 3 palniczki palą ogólnie to chyba przestawię się na spirytus lepszej jakości bo na oleju troszkę dymi.Dorobiłem nową śrubę do zakręcania wlewu bo ta poprzednia jakoś mi nie pasowała


Załączone pliki Miniatury
           
#5
Adam słodowy się przypomina...FajnaSmile
#6
Brawo za inwencje.
#7
Alenstein ostatnio znalazłem książkę Adama Słodowego ale nie było w niej kuchenkiWink.To dzieło jest twórczością własną mam jeszcze w planach zrobić maszynę cieplną która jest w puzzlach i parową ale to inna bajka.Od czasu do czasu mam naloty i coś zaczynam robić z nudów raz wystrugałem łyżeczkę z kawałka palety a tym razem wyszła kuchenka innym razem pewnie znowu wezmę się za szycie skór. Takim sposobem powstają ciekawostki rękodzieła artystycznego przynajmniej mam radochę że coś działa i jest funkcjonalne.
#8
Bratnia duszaSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości