Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AIDA 233 N / PERTOMAX
#1
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Jestem nowy w tym srodowisku tak wiec z gory przepraszam jesli sie nie znam lub pisze w zlym dziale.
Uzywajac opcji szukaj nie wyszukalo interesujacych mnie informacji, dlatego zwracm sie do was drodzy uzytkownicy o pomoc w uruchomieniu mojej cisnieniowki ktora od ponad 50 lat jest w rodzinie.
Posiadam AIDE 233N ktora chcialbym uruchomic ale brakujace czesci nie pozwalaja mi na to.Przeszukujac rozne fora i informacje w internecie nie dowiedzialem sie za duzo na temat tego modelu.Jedynie tyle ze Aida nalezala do petromaxa i ze co niektore modele maja identyczne czesci zamienne.poniekat Petromax wukozytwal konstrukcje Aidy aby zaoszczedzic na nowej produkcji czy cos w tym stylu. Zmierzając dalej chcialem porownac czesci z petromaxa z moimi ale nigdzie nie moge znalez wymiarow (dlugosci i rozmiarow poszczgolnych czesci).
Lampa podobno przed moja nieszczesna ingerencja w odswierzaniem dzialala w 100%. Na moje nieszczescie zlamalem iglice wymiar jak dobrze pamietam byl 0.16mm.
Jest tu ktos na tym forum kto ma wiedze lub mial stycznosc z tymi modelami i czy moglby udzielic mi pomocnych rad i instrukcji jak przywrocic do zycia te cudo i czy istnieje ewentualna adaptacja poszczegolnych czesci z innych lamp pertomaxa do tego modelu.

Zalanczam kilka zdjec pogladowych :
dziekujue Jacek [attachment=4339][attachment=4340][attachment=4341][attachment=4342][attachment=4343][attachment=4344][attachment=4339]
#2
podaje wymiar igły do Aidy 214 i 214 N dlugość całej igły 12,5 mm dł.pręta 2,5mm
średnica 0,15mm
Viribus unitis
#3
Aida 233N to jest 200/250 CP średnica iglicy wynosi 0,16 mm, mam jeszcze chyba ze 3 szt, jak chcesz to mogę jedną sprzedać a jak nie to są na vest.pl.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości