Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa ciśnieniowa SANTRAX 500CP
#1
Witam was znacie się lepiej jak ja na lampach ciśnieniowych znalazłem coś takiego na OLX. Możecie mi coś powiedzieć o tej lampie jakie są koszty by ja uruchomić i czy są do niej dostępne części zamienne z jakich lat pochodzi. Odległość nie jest wielka by pojechać i ją zobaczyć ale puki co wolę najpierw zapytać.

https://www.olx.pl/oferta/lampa-cisnieni...651b10f958
#2
Większość tych używanych chińskich lamp pochodzi z wystawek.
Szkopy je wystawiają, bo lampy nie działają,
lub szkopina nie potrafi uruchomić lampy, a nie wpadnie na to , iż należy przeczytać instrukcję Big Grin .
Są to lampy chińskie i problem w tym,że jakość wykonania części, materiały, oraz bardzo niedbałe składanie lamp w fabryce
powoduje wiele problemów w obsłudze tych lamp.
Radą na to jest natychmiastowy generalny remont nowej lampy, porządne jej złożenie i regulacja.
Po takich zabiegach lampy te pracują bardzo dobrze, do póki ich rdza nie weźmie nawet błyszczą.
Części sa wzajemnie wymienialne z PX.
Sądząc po opisie z ogłoszenia i po zdjęciach lampy, w tym przypadku chodzi prawdopodobnie o taką lampę jak pisałem powyżej.
Szkopina kupił, próbował odpalić, nie udało się, odstawił lampę do piwnicy/garażu/szopy/na strych, odstała ona tam swoje
i trafiła na wystawkę.
Moim zdaniem cena za tego chińczyka do roboty jest zbyt duża. Jeśli nie zrobisz jej sam, to zakup+wysyłka+fachowiec może
okazać się kwotą dość dużą.
Twój wybór.
#3
Dzięki za info
#4
Santrax to klon współczesnych Petromaxów produkowanych w Chinach. Ta sama firma (Kaiping Silveray Metal and Plastic Products Company Ltd.), która na zlecenie niemieckiego Pelam Ltd. robi współczesne Petromaxy, sprzedaje swoje lampy-klony pod marką Santrax. To te same mosiężne lampy.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#5
Santraxy są zdaje się, tak jak i inne Chińce, Anchory itp, robione z blachy stalowej. Chińskie Petromax`y są robione z mosiądzu.
#6
(03-02-2020, 13:25)HansDKW napisał(a): Santraxy są zdaje się, tak jak i inne Chińce, Anchory itp, robione z blachy stalowej. Chińskie Petromax`y są robione z mosiądzu.
Poszukałem trochę i rzeczywiście. W takim razie zakup tej lampy jest zupełnie nieopłacalny.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
No , nie powiem, czy tak całkiem nie opłacalny?.
Jak ktoś chce mieć woła roboczego, w tanich pieniądzach, narażonego na różne przypadki podczas imprez w terenie, który w razie zniszczenia nie będzie powodował łez krokodylich, to taka lampa nadaje sie świetnie do takich celów.
Rarytasami świecę sę w odpowiednich okolicznościach przyrody, ale na zwykłe "spędy" biorę łapankę i w razie czego ból jest mniejszy Big Grin
#8
Nieopłacalny z mojego punktu widzenia. Gdyby mi ktoś dał taką za grosze, bez korozji, działającą bez zarzutu, to tak. Jeśli jednak miałbym w nią inwestować, to wolałbym skupić się na normalnym Petromaksie. Oczywiście jeśli ktoś szuka czegoś, co ma jakoś tam świecić, to może brać, pewnie. Niestety ostatnimi czasy ceny lamp poszły mocno w górę. Kilka lat temu za taki zestaw z linka dawało się mniej więcej 180 zł (lampa) + 80 zł (skrzynia). Teraz jest https://allegro.pl/oferta/lampa-cisnieni...8919090624 Albo o: https://www.olx.pl/oferta/lampa-cisnieni...a1ddf3f401 Niedługo ludziom pozostanie chyba tylko kupowanie chińskich blaszaków.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości