Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lampa spirytusowa
#11
Franz Josef pride. Fine example of "belle epoque" industrial design. Smile

Duma Franciszka Józefa. Dobry przykład wzornictwa przemysłowego "pięknej epoki" Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#12
Kusi mnie żeby zmajstrować coś takiego lub działającego na tej zasadzie.
#13
Jak się zdecydujesz, pochwal się efektem...
Skype: kogo..
#14
Mam stołową lampę co prawda chińska ale elementy solidne rurki mosiężne. I prośba o poradę, czy to by dało się przerobić na lampę ? Myślałem o lampie typu Wktorin. Niekoniecznie stojąca, mogłaby być ścienna ale niekoniecznie ciśnieniowa. Rurki się obracają we wszystkie strony i z uszczelnieniem raczej nie byłoby kłopotu. Czy to na klej czy na jakieś podkładki.             i niestety rurka ze zdjęcia po prawej nie da się obrócić więc będzie musiała być w pionie. A że paliwko ;-) będzie spływać grawitacyjnie więc będzie podawane od dołu tej rurki "U" a do górnej zaślepionej będzie przymocowany zaczep klosza. Do dolnej rurki mam zamiar wlutować rynienkę na wlanie paliwa do wstepnego podgrzania palnika.Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to poproszę o nie.podstawa po odwróceniu i powiększeniu będzie zbiornikiem paliwa. Otwory w niej wykorzystam na wylot paliwa?.
#15
Pomysł ciekawy - trochę pracy będziesz miał...
Skype: kogo..
#16
Ciekawy projekt. Pamiętaj, aby długo testować na zewnątrz.

Mikolaj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości