Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hk150
#1
Video 
Witam.
Kupilem nowego Petromaca 830/150. Nalaem paliwa Alkan firmy petromax. Wszystko ustawione oryginalnie. A lampa tylko zarzy sie. Nie trzyma ciśnienia w zbiorniku. Przynajmniej manometr nie pokazuje. Przez chwile wydaje sie ze zacznie swiecic a jednak zadusza sie a kpszulka plonie zamiast zaczac bialo świecić     co zrobilem zle? Jak to ustawic co sprawdzic by zaczeli dzialac? Jak nalezy?
#2
Bez ciśnienia w zbiorniku nie poszalejesz... Lampa musi trzymać ciśnienie. Poza tym taki efekt jak na fotce może wynikać również ze zbyt słabego nagrzania lampy przed odpaleniem.
Skype: kogo..
#3
Jezeli mowisz ze nie trzyma cisnienia to sprawdz jaka jest tego przyczyna.Ja zaczynam zawsze od wykrecenia zaworka pompki i sprawdzam jego dzialanie.Rozkrecam go calkowicie przedmuchuje i skladam.Oczywiscie aby to zrobic trzeba miec specjalny klucz ale mozna go wykonac bez problemu samemu.
#4
Musisz znaleźć przyczynę braku ciśnienia, musi trzymać te dwie atmosfery, inaczej nie da rady...
#5
Znalazlem przyczyne. Dokrecenia wymagał zawor pompki.
   
#6
No to witamy w świecie lamp ciśnieniowych. Smile Tak nawiasem, to po ile te nówki PRC teraz chodzą w sklepach? 600zł?
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
No to trafilem z tym zaworkiem.
#8
(16-09-2019, 15:00)Shelton napisał(a): No to witamy w świecie lamp ciśnieniowych. Smile Tak nawiasem, to po ile te nówki PRC teraz chodzą w sklepach? 600zł?

W sklepach? Nie mam pojęcia. Nowe HK500 to koszt okolo 800zl a 150 nie widzialem w sklepach.

Ja nie dalem wiecej niz ułamek ww ceny sklepowej. Kupiłem od kolegi. Teraz bede szukac tanio odblysnika do niej. Do 500 sa produkowane podrobki jak całe lampy ale do 150 musze szukac.

(16-09-2019, 16:33)borys1958 napisał(a): No to trafilem z tym zaworkiem.
dokładnie. Dziekuje. Choc proba wodna niczego nie wykazała(albo zmyliło mnie powietrze uciekajace z tunelu). Srubokret i dokrecilem bo byl luźny zaworek
#9
Tym bardziej gratuluję zakupu, fajna lampka...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości