Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax ogień wokół żarnika
#1
Witam wszystkich,
kupiłem piękna lampe Petromax HK500 (nową)
Po kilku nieudanych próbach odpalenie udało się :-)
Po dwóch miłych wieczorach zachciało mi sie pokręcić śrubą pod kopułką.
Pojawił się ogień, zgasiłem lampę i postanowiłem ją wyczyścić.

Po rozkręceniu niestety lampa nie działa. Pojawia sie tylko wielki niestabilny płomień wokół żarnika.
Regulacja śrubką pod kopułką nie działa.
Jak działa ta śrubka?
Bo widzę że na rurcę którą dociska jest ślad pare milimetrów wyżej od pierwotnego. Widocznie odkręciłem ją tak bardzo że rurka sie zsuneła.
Czy ta śrubka ma zamykać otwór w rurce doprowadzającej naftę, czy jakoś inaczej działa?
Bardzo proszę o pomoc, jestem z okolic Katowic, jeśli ktoś może pomóc bezpośrednio.
#2
Ta śruba służy do regulacji wspomnianą rurką (tzw. fajką), żeby odległość od dyszy wynosiła 14,2 mm (wtedy otrzymujemy zalecany przez twórcę optymalny dopływ powietrza). Tej śruby się nie rusza, kiedy lampa jest dobrze skalibrowana, a taka była. Smile Musi teraz kolega przykręcić wyżej tę fajkę. Odległość 14,2 mm można ustawić wkładając klucz Petromax'a, który na końcu rączki ma takie dwa przewężenia (jedno jest z wybitym napisem 350/500 CP, a drugie 250 CP). Nas interesuje oczywiście szerokość dla 350/500 CP. Odległość można też ustawić zwykłą suwmiarką. Instrukcja obrazkowa:


Załączone pliki Miniatury
   
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#3
O wielkie dzięki!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości