Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optimus 350/350CP - uruchomienie
#1
Aktualnie pracuję nad uruchomieniem Optimusa 350/350CP i nie mogę doszukać się nigdzie instrukcji do tej lampy. Zarejestrowałem się na forum CPL, gdzie rzekomo znajduje się manual, ale nie mogę go przejrzeć ani pobrać.

Ogromna prośba do Szanownych Kolegów, aby taką dokumentację wrzucić gdzieś na forum, jeśli jest taka możliwość.

Jaka powinna być odległość między dyszą a fajką - 14,2mm jak w przypadku Petromaxa?
#2
https://www.youtube.com/watch?v=nMT3W_-Fx7c
#3
Dzięki wielkie, ale interesowałaby mnie instrukcja - głównie chodzi o regulację lampy.

Film widziałem już w dniu zakładania tematu.

Pierwsza myśl była taka, że używam niedostatecznie bogatego paliwa do podgrzania parownika, więc dziś zainwestowałem całe 3,50zł w butlę o niebieskiej zawartości.

Paliło się to tak mizernie, że płomień nie sięgał 3cm nad nerkę.
Postanowiłem wypalić dwie porcje dla lepszego rozgrzania lampy, a przy okazji stwierdziłem, że ołowiana uszczelka zaadaptowana z petromaxa nie do końca spełnia swoją funkcję, gdyż wokół króćca zaczął się delikatny wyciek.
Postanowiłem nie odpuszczać i dolałem jeszcze odrobinę denaturatu do nerki.
Po otwarciu dyszy lampa rozbłysła, więc pompowałem, a siatka świeciła coraz mocniej do momentu, gdy coś puściło (może iglica zeszła zbyt nisko) i się posikała...
Płomień pojawił się wewnątrz siatki, a następnie wyszedł poza nią i cała rurka, po której z dyszy spływała nafta, zaczęła się palić delikatnym płomieniem.
Gaszenie i po temacie.

Zapowiada się dłuższa walka z tym tematem. Poszukam oryginalnych części na necie.

Edit:
Coś tam poczytałem i generalnie Optimusy bolączek z paleniem mają dość dużo. Chłopaki za granicą piszą o wymianie dyszy i iglicy na pochodzące z mniejszych lamp i założeniu siatek 350CP, które ułożą się możliwie najbliżej spirali parownika, gdyż według nich lampa nie jest w stanie utrzymać dostatecznej temperatury w trakcie palenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości