Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze chwile z petromaxem
#1
Witam!
Wątek może już był .....ale jestem nowy i nie za bardzo wiem co i jak ....Ale może od początku :-)))
Kupiłem petromaxa hk500 .....dłuuuuugo męczyłem sie zanim ją odpaliłem , ale doszedłem już do wprawy :-)))
niestety jeden jej górny element po kilku pożarach zrobił sie ze srebrnego złoto niebieski :-((((
Zamówiłem nowy na stronie petromaxa, przy okazji daszek, zapas nafty , koszulki , paste do czyszczenia itd.
wszystko pięknie poskładałem , odpaliłem bez problemu , pięknie świeciła ......teraz żona mnie woła...patrze , faktycznie , nowa jej górna czesc , moze nie tak jak pierwsza, ale juz srebrna jej górna czesc nie jest :-((((((
co robie nie tak ? to normalne ?
jeszcze jeden problem,,,,,swieci pieknie , ale niemilosiernie syczy , co uniemozliwia swobodna rozmowe przy stole ..normalne ??? a moze dlatego jest za duza temeratura ...
POMOCY :-))))
#2
Temperatura szczytu lampy jest dosyć wysoka. Jeśli powłoka na 'czapce' nie jest najlepszej jakości to może się odbarwić.
Na początku odpal ją i zobacz, czy rurka mieszalnika nie robi Ci się czerwona. Jeśli tak to masz za bogatą mieszankę i potrzeba tam więcej powietrza.
A co do głośności… to ten typu tak ma. Będzie syczała bo taka już jej uroda. Możne ją odstawić dalej od rozmawiających. Światła na pewno wystarczy. Wink
#3
(12-05-2019, 14:00)CZ@rek napisał(a): Temperatura szczytu lampy jest dosyć wysoka. Jeśli powłoka na 'czapce' nie jest najlepszej jakości to może się odbarwić.
Na początku odpal ją i zobacz, czy rurka mieszalnika nie robi Ci się czerwona. Jeśli tak to masz za bogatą mieszankę i potrzeba tam więcej powietrza.
A co do głośności… to ten typu tak ma. Będzie syczała bo taka już jej uroda. Możne ją odstawić dalej od rozmawiających. Światła na pewno wystarczy. Wink

Jest czerwona ... rozumiem ze ma nie być , mogę regulować ze zdjęta górą ? Powietrza dodaje regulując śrubkę na płaski śrubokręt ?

Ale syczy mega ....
#4
Zacznij od uregulowania odległości fajki od dyszy. Trzeba ją podnieść do góry.
Śrubkę na fajce zostaw na czas po ustawieniu przerwy.
Tego nie wyregulujesz na pracującej lampie ale ślubną na fajce można spokojnie kręcić podczas pracy. Nawet jest to wskazane bo widać efekty tej regulacji.
#5
(12-05-2019, 16:22)CZ@rek napisał(a): Zacznij od uregulowania odległości fajki od dyszy. Trzeba ją podnieść do góry.
Śrubkę na fajce zostaw na czas po ustawieniu przerwy.
Tego nie wyregulujesz na pracującej lampie ale ślubną na fajce można spokojnie kręcić podczas pracy. Nawet jest to wskazane bo widać efekty tej regulacji.

To chyba nie kumam o co kaman. ... może jest na Śląsku jakiś fachowiec , który to odpłatnie potrafi to wyregulować ?
#6
Dasz radę.
Fajka jest trzymana z jednej strony taką dosyć sporą śrubą. Jak zdejmiesz czapkę z lampy to ją bez problemu zidentyfikujesz.
Trzeba ją poluzować a następnie całą fajkę z podnieść delikatnie do góry po czym śrubę zakręcić.
Pytanie pomocnicze, masz klucz Petromaxa dołączany do lampy? Węższy koniec jest miarką szczeliny między fajką a dyszą. Tam zwykle są dwie 'odległości' - jedna dla 350, druga dla 500.
Dasz radę. Smile
#7
Mam wszystko to noweczka

Ale szukam teraz starszej lepszej ... jakieś sugestie ??
#8
Jako lampa codzienna kup 'Bundesmaxa'. Wink Lampa nie do zajechania.
A co do lepszych… zależy do czego ma być lepsza?
#9
gdzie dostane bundesmaxa?
#10
https://allegro.pl/oferta/lampa-cisnieni...8086280181
https://allegro.pl/oferta/lampa-petromax...8025068206


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości