Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za lampa
#1
Witam wszystkich!
Na forum jestem nowy ale od jakiegoś czasu interesuje się lampkami kupiłem w sumie cztery lamy oraz kilka innych ciekawostek mam kilka pytan.
Np ostatnio kupiłem trzy sztuki z czego dwoch niepotrafie zidentyfikować moze ktos pomoże
Dodałem zdjęcie ale chyba go niewidac moze cos nie tak zrobilem    
Przez przypadek zdjołeem te czapke z gory klosza a tu taka ciekawostka taki znak konika morskiego
dodam ze po wstepnym przeczyszczeniu lampka swieci, zawor dolny jest nieszczelny(zamowiony nowy) nerka i osłona pomalowana czarna farbą ale to da sie zrobic tylko brak tabliczki z nawą pod spodem jest nr 9214 lampa napewno wiekowa mam takie dwie         to tak przy okazji 1 maja ta z lewej to ta o ktora pytam
#2
Witamy w " klubie oświeconych " . Po oznaczeniu na górnym daszku , obstawiam , że to portugalska lampa Hipolito H-502 .
#3
(01-05-2019, 23:25)piotrkolakowski napisał(a): Witamy w " klubie oświeconych " . Po oznaczeniu na górnym daszku , obstawiam , że to portugalska lampa Hipolito H-502 .

Konik podobny tylko ten napis jakis nie taki na hipolito napis jest wyraźny
#4
Ja widzę na zdjęciu napis Hipolito , od spodu przeczytaj od końca . Nie wiem czy masz wytłoczenie na górnej stronie daszka i tam będzie już prawidłowo .
#5
(03-05-2019, 07:04)piotrkolakowski napisał(a): Ja widzę na zdjęciu napis Hipolito , od spodu przeczytaj od końca . Nie wiem czy masz wytłoczenie na górnej stronie daszka i tam będzie już prawidłowo .

Chyba masz rację na górze co prawda nic niema ale od tyłu to faktycznie hipolito, z góry daszek jest calkiem gładki w sumie to ciekawego dalszego jest od spodu a nie jest wytloczony na drugą stronę, tą druga lampe co mam też na wierzchu nic niema a od spodu niewiem bo ten daszek sie mocno trzyma i w sumie to niewiem czy powinno się go ściągać czy nie bo z tej na zdjęciu zdjołem go przez przypadek. Teraz się zastanawiam, zamówiłem części do petromax 500 ciekawe czy wszystko będzie pasować to tej lampy na dyszy nad parownikiem wybite jest 500 chyba powinno być to samo ale sie okaże jak bende miał części na stole wrzucę zdjęcie tej drugiej lampy częściowo wyczyszczonej i to właśnie do niej potrzebuje części        
#6
Hipolito H 502 jest klonem Petromaxa 829 , więc z dostępem do części zamiennych nie będziesz miał większych problemów . Wklej foty tej lampy x , może jakieś szczegóły zdradza jej pochodzenie .
#7
(03-05-2019, 08:49)piotrkolakowski napisał(a): Hipolito H 502 jest klonem Petromaxa 829 , więc z dostępem do części zamiennych nie będziesz miał większych problemów . Wklej foty tej lampy x , może jakieś szczegóły zdradza jej pochodzenie .

                   
Dodam że lampy sa zakupione w Dani
Widze u Pana w logo primusa to moje w sumie niedawno nabyte zabawki


Załączone pliki Miniatury
               
#8
Wyglądają jak "bliźniaki" Smile . To ten sam model , na moje oko .
#9
(03-05-2019, 09:07)piotrkolakowski napisał(a): Wyglądają jak "bliźniaki" Smile . To ten sam model , na moje oko .

Wygladaja identycznie ta wyczyszczona tez miała pomalowana na czarno osłone i nerke i tez była zasniedziała ale troche pasty i aceton zrobiły swoje nad ta sie zastanawiam czy ja wypolerowac czy zostawic tak jak jest. Zastanawiałem sie troche nad otworami pod blaszke znamionowa w jednej i drugiej lampie sa trzy a na innych hipolito tabliczka zawsze jest mocowana na dwa nity niewiem czy to ma jakies znaczenie ale ciekawe jak dla mnie, pokretła były niebieskie ale tez sa pomalowane na czarno ale niema na nich zadnych info
#10
To nieistotne , nie zaprzątałbym sobie tym głowy . Smile tabliczki raczej trudno będzie nabyć . Najważniejsze to doprowadzić lampki do stanu używalności , wypolerować i cieszyć się widokiem .


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości