Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za lampa
#11
(03-05-2019, 09:43)piotrkolakowski napisał(a): To nieistotne , nie zaprzątałbym sobie tym głowy . Smile tabliczki raczej trudno będzie nabyć . Najważniejsze to doprowadzić lampki do stanu używalności , wypolerować i cieszyć się widokiem .

czyli musialbym poszukac czegos takiego    
#12
Tak .Szukaj na eBay , może znajdziesz . Ewentualnie dorobić , jeśli masz zdolności artystyczne .

(03-05-2019, 08:59)Vróbel napisał(a):
(03-05-2019, 08:49)piotrkolakowski napisał(a): Hipolito H 502 jest klonem Petromaxa 829 , więc z dostępem do części zamiennych nie będziesz miał większych problemów . Wklej foty tej lampy x , może jakieś szczegóły zdradza jej pochodzenie .


Dodam że lampy sa zakupione w Dani
Widze u Pana w logo primusa to moje w sumie niedawno nabyte zabawki
Fajne masz te kuchenki . Odnośnie logo . Primus jest jednym z moich ulubionych producentów lamp i kuchenek . Raczej skupiam się na lampach w kolekcji , ale czasem nabywam kuchenki . Ps . Nie pisz do mnie w przyszłości "Pan" , Piotrek mam na imię Smile
#13
(03-05-2019, 10:09)piotrkolakowski napisał(a): Tak .Szukaj na eBay , może znajdziesz . Ewentualnie dorobić , jeśli masz zdolności artystyczne .

(03-05-2019, 08:59)Vróbel napisał(a):
(03-05-2019, 08:49)piotrkolakowski napisał(a): Hipolito H 502 jest klonem Petromaxa 829 , więc z dostępem do części zamiennych nie będziesz miał większych problemów . Wklej foty tej lampy x , może jakieś szczegóły zdradza jej pochodzenie .


Dodam że lampy sa zakupione w Dani
Widze u Pana w logo primusa to moje w sumie niedawno nabyte zabawki
Fajne masz te kuchenki . Odnośnie logo . Primus jest jednym z moich ulubionych producentów lamp i kuchenek . Raczej skupiam się na lampach w kolekcji , ale czasem nabywam kuchenki . Ps . Nie pisz do mnie w przyszłości "Pan" , Piotrek mam na imię Smile

   
Niemogłem sie powstrzymac z czekaniem na nowe czesci musiałem zapalić poczysciłem wszystko acetonem i okazało sie ze zawory zmiekły od acetonu i sa szczelne jak narazie załozyłem wieksza siatke wydaje mi sie ze do 500 siatka musi był wieksza niz np do 350 rapid troche zakopcił i w sumie ładnie równo sie pali ale na maxa chodzi jak parowóz i wszystko sie grzeje nawet ta czapka z gory dostała koloru moze dysza ma juz dosc i chyba pozakładam siatki do parownika zobacze poodpalam jeszcze kilka razy i bede widział, czy płomien powinien być widoczny poza siatka chyba nie bo w dwoch petromaxach 350 nie zauważyłem takiego zjawiska
#14
Ustaw mieszankę.
Bo skoro zaczyna Ci lampa w górnej części łapie kolor to wygląda, że palisz prawie samą naftę. Daj wìęcej powietrza.
Płomień za siatkę nie powonien wychodzić. Zacznij od mieszanki.
#15
(03-05-2019, 17:59)CZ@rek napisał(a): Ustaw mieszankę.
Bo skoro zaczyna Ci lampa w górnej części łapie kolor to wygląda, że palisz prawie samą naftę. Daj wìęcej powietrza.
Płomień za siatkę nie powonien wychodzić. Zacznij od mieszanki.

OK dzieki pokombinuje ale wydaje mi sie że lampa jest ale skalibrowana bo płomien wyłazi i lampa chodzi jak lokomotywa jak rozkrece na maxa jak jest tylko troche odkrecona to swieci bardzo stabilnie i w sumie to jasniej niz jak jest max ale mimo wszystko pokombinuje najpierw z powietrzem
#16
Zastanow sie nad polerowaniem maja piekna patyne i moze warto pozostawic te lampy w stanie oryginalnym.
#17
(03-05-2019, 22:30)borys1958 napisał(a): Zastanow sie nad polerowaniem maja piekna patyne i moze warto pozostawic te lampy w stanie oryginalnym.

Obie zostały wyczyszczone specjalna pastą i tak juz zostanie w sumie to sie zastanawialem czy w ogóle tak zrobić ale ostatecznie zdecydowałem wyczyścić ale tez mi sie podobały bez niczego mam jeszcze dwa srebrne petromaxy wiem ze to nie patyna ale tez sie zastanawiam czy zosttawic jak jest czy cos kombinować bo jeden ma spekany ocyk drugi jest gładki i by pewnie dał sie zrobić połysk ale sie zastanawiam w pewnym sensie taka starość dodaje uroku takim lampom takie jest przynajmniej moje zdanie juz wypolerowalem lutlampe i kochera teraz tylko problem bo każde dotknięcie natychmiast widać i niedokonca jestem zadowolony co innego jakby wypolerowac i tylko na półkę postawic ale u mnie to wszystko na zmianę w miarę możliwości jest odpalane także na przyszłość sie zastanowię dwa razy zanim coś zrobię
Tak wygladaja po czyszczeniu ocencie sami    
#18
(04-05-2019, 10:31)Vróbel napisał(a):
(03-05-2019, 22:30)borys1958 napisał(a): Zastanow sie nad polerowaniem maja piekna patyne i moze warto pozostawic te lampy w stanie oryginalnym.

Obie zostały wyczyszczone specjalna pastą i tak juz zostanie w sumie to sie zastanawialem czy w ogóle tak zrobić ale ostatecznie zdecydowałem wyczyścić ale tez mi sie podobały bez niczego mam jeszcze dwa srebrne petromaxy wiem ze to nie patyna ale tez sie zastanawiam czy zosttawic jak jest czy cos kombinować bo jeden ma spekany ocyk drugi jest gładki i by pewnie dał sie zrobić połysk ale sie zastanawiam w pewnym sensie taka starość dodaje uroku takim lampom takie jest przynajmniej moje zdanie juz wypolerowalem lutlampe i kochera teraz tylko problem bo każde dotknięcie natychmiast widać i niedokonca jestem zadowolony co innego jakby wypolerowac i tylko na półkę postawic ale u mnie to wszystko na zmianę w miarę możliwości jest odpalane także na przyszłość sie zastanowię dwa razy zanim coś zrobię
Tak wygladaja po czyszczeniu ocencie sami

super pasta do czyszczenia
Viribus unitis
#19
(04-05-2019, 14:08)nemo napisał(a):
(04-05-2019, 10:31)Vróbel napisał(a):
(03-05-2019, 22:30)borys1958 napisał(a): Zastanow sie nad polerowaniem maja piekna patyne i moze warto pozostawic te lampy w stanie oryginalnym.

Obie zostały wyczyszczone specjalna pastą i tak juz zostanie w sumie to sie zastanawialem czy w ogóle tak zrobić ale ostatecznie zdecydowałem wyczyścić ale tez mi sie podobały bez niczego mam jeszcze dwa srebrne petromaxy wiem ze to nie patyna ale tez sie zastanawiam czy zosttawic jak jest czy cos kombinować bo jeden ma spekany ocyk drugi jest gładki i by pewnie dał sie zrobić połysk ale sie zastanawiam w pewnym sensie taka starość dodaje uroku takim lampom takie jest przynajmniej moje zdanie juz wypolerowalem lutlampe i kochera teraz tylko problem bo każde dotknięcie natychmiast widać i niedokonca jestem zadowolony co innego jakby wypolerowac i tylko na półkę postawic ale u mnie to wszystko na zmianę w miarę możliwości jest odpalane także na przyszłość sie zastanowię dwa razy zanim coś zrobię
Tak wygladaja po czyszczeniu ocencie sami

super pasta do czyszczenia
Uzyłem tej pasty https://www.ceneo.pl/43822817
Jest to pasta/krem do czyszczenia i koserwacji miedzi i mosiądzu łatwo sie stosuje i szybko sa efekty mi wyczyszczenie jednej lampy zajeło jakies trzy godziny
#20
Pytanie czy w Petromax 500 w zaworze dolnym od parownika ten element z uszczelką jest okrągły gładki czy w kształcie nakrętki sześciokatnej? Pytam bo w Hipolito mam w kształcie nakrętki a zamówiłem do petromax i przyszły okrągłe i wogóle mniejsze i teraz niewiem czy błąd w zamówieniu czy o co chodzi a dodam że zamówiłem komplet i ta rurka w której jest ten siatkowy filterek jest taka sama w obydwu lampach
   
na zdjeciu prawy hipolito lewy nowy niby do petromax


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości