Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax czy Mannesmann
#1
Witam.

Poszukuję porady. Mam możliwość kupić dwie lampy. Mogę tylko jedną. To będzie moja pierwsza naftówka ciśnieniowa

Co wybrać Petromax 829 Rapid /używka/ czy Mannesmann /nowa/ ?

Do tej pory używałem benzynówek.
#2
Witaj . Na twoim miejscu kupiłbym używanego Petromaxa , niemniej jednak kupując używaną lampę , musisz liczyć się z tym , iż będzie ona wymagała przeglądu , serwisu i polerki . Kupując natomiast nowego chińczyka , raczej zadziała bez problemowo , aczkolwiek jak długo popracuje , to już inny temat . Na forum znajdziesz mnóstwo informacji na temat Petromaxa 829 , dostępność części zamiennych jest w Polsce .
#3
Tylko Pmx 829. Smile
#4
(01-08-2019, 08:41)pikey napisał(a): . Kupując natomiast nowego chińczyka , raczej zadziała bez problemowo
Ten chincxyk to klon kopia czy tylko wzorowany. Pytam w zakresie możliwości stosowania czesci zamiennych od petromaxa do chińczyka?
#5
Chodzą słuchy, że części pasują.
Mimo, że mam jednego chińczyka (Anchor'a) to jeszcze tego nie zweryfikowałem.
#6
Chińczyk to klon Petromaxa 829 , więc części zamienne będą pasować . Zbiornik paliwa w chińczyku jest stalowy , musisz się liczyć z tym , że kiedyś zacznie rdzewieć . Osobiście wolałbym starego Petromaxa najlepiej w wersji wojskowej tzw bundesmax , są dostępne na portalach ogłoszeniowych , jak ci się nie spieszy z zakupem to poczekaj na odpowiedni egzemplarz .
#7
Hm. Ten Petromax to ten z nowych. Nie jest stary. Wyglada na takiego w doskonałym stanie.

Hm. Ten Petromax to ten z nowych. Nie jest stary. Wyglada na takiego w doskonałym stanie. Jednak moje watpliwosci biora sie stad ze czytałem ze te nowe to nie sa jednak tak dobre.... mam sie bac czy jednak firma to firma?
#8
Nowe Petromaxy produkowane są w Chinach . Jakość gorsza od starych egzemplarzy , ale lepsza od chińczyka no name . Dlatego proponuję Ci poszukać okazu wojskowego z lat 50 do 80 .


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości