Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAKAŚ OGROMNA LAMPA
#1
Dobry Wieczór;
Jako że piszę tu pierwszy raz chciałbym na wstępie przywitać wszystkich Użytkowników tego Forum. Mam na imię Józef i niestety muszę się przyznać iż lampy ciśnieniowe nie są moją pasją. Wolę wzdychać do monetek i orzełków.
Parę lat temu pozyskując przedmioty do swojej kolekcji , stałem się przymusowym posiadaczem takiej lampy (fotografie w załączniku ). Śledziłem Wasze forum i przeszukiwałem Internet próbując się coś o niej dowiedzieć . Niestety nic nie ustaliłem. Może ktoś z Forumpowiczów będzie miał jakieś wiadomości na jej temat.                                
#2
Witaj na Forum Big Grin
Twoja lampa to Saekular-lampe model S 150.
Onegdaj była ona oferowana przez firmę : Anton Meenen, Spezialhaus für Beleuchtung und Heizung , Berlin SW.48.
Lampy te były dostępne w kilku rozmiarach, podaj średnicę zewnętrzną odbłyśnika, to podam Ci podstawowe dane taktyczno-techniczne
Twojej lampy.
Pozdrówki.
#3
Tongue 
Witam;
Dziękuje bardzo za odpowiedz. Średnica odbłyśnika to 48 cm. , a wysokość całej lampy z kloszem : około 110 cm.
Ciekawi mnie bardzo w jakich latach była wyprodukowana. Może Ktoś ma taką w swojej kolekcji i jest w stanie napisać jak ją odpalić ? Napis na niej sugeruje , że jest na spirytus. Trochę szkoda wlewać go na pusto (zbiornik pokazny, pewnie z 5 L , a może lepiej ). Tym bardziej , że efekt światła - niepewny , a taka ilości procentów NA PEWNO !!!! - rozświetli oblicze kilku chłopów.
Pozdrawiam
#4
Przy tych rozmiarach jest to nie S 150, tylko S 300, ale to trudno było poznać ze zdjęcia bez żadnej skali.
Dane taktyczno-techniczne :
Moc świetlna 300 świec.
Pojemność zbiornika 6 litrów.
Zużycie paliwa: lampa spala litr spirytusu w ciągu 3,5 godziny.
Rozmiar koszulki żarowej: 120x30.
Średnica szkła 235mm.
Lampa ta jest wymieniona w katalogu Jacqes`a Goldberg`a z roku 1911.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości