Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szmel 4
#21
Kupiłem z aledrogo nówkę nie śmiganą - szmel 4, przyszła dzisiaj.
Na początek nafta, na benzynie na razie mam fefry...
Płomień z jednej strony palnika jest żółty, z drugiej jest idealny - niebieski, średni. Do tego palnik kaszle, nawet po trzech wygrzaniach spirytusem.
Na wewnętrznej stronie sitka widać, w którym miejscu następuje wytrysk oparów, niestety jest to miejsce mocno niesymetryczne do całości okręgu. Będę z tym walczył, tylko muszę pomierzyć, co jest krzywe.
Czy to może być uszczelka ośki? Na początku z ośki wydobywał się płomień (gasnący), dokręciłem i się uspokoiło.
W kuchni gazowej z nierównomiernym płomieniem też trochę walczyłem, pomogła dopiero wymiana rozkalibrowanej dyszy.
Czy ktoś rozpracował wymiary dysz nafta-benzyna?
Rozmawiam z gościem, który dysze dorabia, ale muszę znać wymiary, a nie wiem, jak i czym zmierzyć otwór?
Mam chęć, aby zmusić szmela do poprawnej pracy na nafcie.
#22
Standardowo Szmel jest na benzynę a nie na naftę - pewnie stąd problem.
Skype: kogo..
#23
Lej benzynę kombinowałem kiedyś jak odpalić swojego Szmela na oleju parafinowym do lamp.Owszem dało się ale efekt był mizerny płomień nie był stabilny fukał kuchenka była okopcona.Więc zaniechałem tego typu praktyki od tamtej pory odpalam ją tylko na benzynie. Jeśli chcesz kombinować to kombinuj kiedyś dasz za wygraną przechodziłem ten etap jakiś czas temu z dobieraniem paliwa i dałem sobie na luz.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości