Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcja rośnie
#11
No i mam Høvik Verk Standard ma małe braki ale ogólnie ok pompka w miarę, tłoczek do wymiany brak pierścienia i sitka na brennerze.Swietnie jednak że nie był czyszczony i nikt nie zniszczył go papierem ściernym.Ładne wyrażne tłoczenia, po splerowaniu będzie się ładnie prezentował.


Załączone pliki Miniatury
   
#12
Właśnie - czym to polerować?
Polerka czeka moja Obrę. Tylko nie wiem jak się zabrać do tego żeby nie zniszczyć.
Maciek
#13
Ja używam pasty polerskiej do lakierów samochodowych.Pierwsze czyszczenie wykonuję za pomocą specjalnej maty ściernej i pasty polerskiej.Mata jest szara i ma gramaturę papieru wodnego 1000 (do szlifowania lakierów samochodowych).Następnie poleruję specjalnym ręcznikiem (bardzo miękkim dedykowanym dla lakierników samochodowych).Pasta firmy 3M z zieloną nakrętką.
#14
Bardzo dobre pasy z 3M - polecam, ale nasze pasty typu Tempo też się sprawdzają.
Skype: kogo..
#15
Też mam Hovika - tak jak pozostałe kuchenki firm Primus, Burmos, Polprym ect...- ładnie wyglądają.

Jo do czyszczenia używam waty stalowej o grubści poniżej "0" i kwasku cytrynowego - jak wszelkie naloty zejda aładnie sie je usuwa to używam past polerskich zakupionych w Leroy Merlin - tez dzialają. A poleruję zużytym, moim zresztą, T-shirtem bawełnianym.

Jedna uwaga - z kwaskiem trzeba uważac i po każdych 3 min. zmywać ciepłą woda z mydłem inaczej miedz bierze górę w stopie i wszytko robi sie pomarańczowe Smile
#16
Mój Høvik Verk dostaje drugie życie,usunąłem stary nalot i wygląda bardzo fajnie.Nie chcę aby wyglądał jak nowy ze sklepu jest to przedmiot użytkowy i chcę aby było widać że jest nadgryziony zębem czasu i posiada swoją historię.

Zapomniałem o fotce.Może ktoś wie co oznacza liczba 14 wybita na denku kuchenki?


Załączone pliki Miniatury
   
#17
Dzisiaj dokupiłem dwie kuchenki Svea nr5 kompletna do regeneracji oraz Høvik nr 41 w oryginalnym pudełku z narzędziami sprawny lecz brakuje palnika ale to nie problem.


Załączone pliki Miniatury
   
#18
Høvik nr 41


Załączone pliki Miniatury
   
#19
(28-04-2017, 19:23)borys1958 napisał(a): Mój Høvik Verk dostaje drugie życie,usunąłem stary nalot i wygląda bardzo fajnie.Nie chcę aby wyglądał jak nowy ze sklepu jest to przedmiot użytkowy i chcę aby było widać że jest nadgryziony zębem czasu i posiada swoją historię.

Zapomniałem o fotce.Może ktoś wie co oznacza liczba 14 wybita na denku kuchenki?

(30-04-2017, 14:47)borys1958 napisał(a): Dzisiaj dokupiłem dwie kuchenki Svea nr5 kompletna do regeneracji oraz Høvik nr 41 w oryginalnym pudełku z narzędziami sprawny lecz brakuje palnika ale to nie problem.


Załączone pliki Miniatury
   
#20
Ładne znalezisko - gratulacje.
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości