Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hasag 351l
#1
Witam
To mój pierwszy post tutaj .
A więc zaczęło się najpierw od nowego petromaxa teraz coś do remontu
Nabyłem taką lampkę Hasag 351l .
Stan całkiem niezły emalia w super stanie , mechanicznie nieźle pęknięta igła w zaworze i skorodowany zaworek w pompce . Mam zamiar ją wyremontować
i teraz kilka pytań .
-czy na postawie zdjęć jest ktoś w stanie określić okres produkcji ?
-Litera B na dyszy oznacza ,, napęd benzynowy " ? Big Grin
Kod lakieru na zbiorniku ktoś zna ?

                   

Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
#2
Generalnie lampka jest z produkcji wojennej. Na moje oko jakaś połówka wojny. Po użytych materiałach widać, że w Niemczech zaczyna się już dziać źle, ale jeszcze nie bardzo źle Wink Jakbym miał obstawiać dokładniejszą datę to powiedziałbym 1943.
#3
Lampka rozebrana
Ogólnie myślę że nie jest źle trochę syfu w zbiorniku .
Zawór pompki do całkowitej reanimacji reszta części sie odrdzewia i odmacza z brudu .Zna ktoś grubość drutu w iglicy ?

P.s Nie ma ktoś zbędnego klosza ? Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
#4
Lampa ma 300cp więc drut w iglicy powinien mieć jakieś 0,18mm i tego wymiaru trzeba się trzymać dość mocno, bo 0,2 mm to już wielkość lamp 500cp jest. Ciężko jest znaleźć odpowiedni drucik, kiedyś były powszechnie dostępne igły do szwajcarskiego Hasaga 551L, które idealnie pasowały, ale nie wiem czy jeszcze je sprzedają.
#5
Lampa złożona czekam teraz za igłą i siatkami i będzie próbny odpał
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze klosza i kalkomanii Wink


   
   
   
#6
Trzeba szczerze przyznać, że ładnie Ci to wyszło - ciekawi mnie czym malowałeś to cacko?
Skype: kogo..
#7
Zbiornik to lakier akrylowy półmat . Podstawa po odrdzewieniu niezbyt mi sie podobała wiec pomalowałem ją lakierem cynkowym wytrzymałość bodajże 400 stopni wiec powinno wtrzymać Smile
#8
(08-04-2017, 18:23)cross2900 napisał(a): Lampa złożona czekam teraz za igłą i siatkami i będzie próbny odpał
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze klosza i kalkomanii Wink

   
.pdf   hasag 351 L.pdf (Rozmiar: 4.66 MB / Pobrań: 1,563)
Viribus unitis
#9
It's Alive !!!

Udało się odpaliła, igła dorobiona udało sie coś dopasować i zamocować
Siatka Petromax Hk500-600. Pali na nafcie i benzynie ekstrakcyjnej co prawda występuje delikatny efekt płomienia po za siatką ale coś czuje że dysza będzie rozkalibrowana bo ktoś już ją partyzancko przetykał albo siatka zbyt duża.
ale i tak jestem zadowolony daje bardzo ładne światło Smile
   

   
#10
Gratulacje! Cieszy oko Smile
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości