Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newark 2017
#11
Do weekendu ma się rozpogodzić , popijemy herbaty z prądem Smile to zimno nie straszne . Ja nie wiem o której będę , ale zadzwonię do Ciebie w piątek po południu .
#12
A tak przy okazji, gdy będziemy w Newark to musimy kupic kwiaty i odwiedzić cmentarz polskich lotnikow, jest to najwieksza polska nekropolia w UK, był tu pochowany gen. Sikorski i nadal sa pozostale ofiary katastrofy w Gibraltarze, trzech prezydentow Polski na uchodztwie i lotnicy polskich dywizjonow którzy zgineli w bitwie o Anglie. Odkrylem to dopiera wiosna tego roku...
#13
Obowiązkowo . Dziwne , że pochowano gen. Sikorskiego na zd"radzieckiej" ziemi .Od 1993 , jego grób znajduje się na Wawelu . Akta w sprawie katastrofy Gibraltarskiej zostaną odtajnione w 2043 roku .
#14
Po za tym w Newark sa malownicze ruiny zamku, jestem tam średnio 2-3 razy do roku... Jeszcze raz ponawiam pytanie czy ktoś chce cos z Newark?
#15
Kolekcjonerstwo to nie tylko zbieranie przedmiotow z jakiejś epoki ale tez wymienianie się opiniami i uwagami z innymi kolekcjonerami, najlepiej na zlotach i spotkaniach okresowych. Na takim spotkaniu spedzilem ubiegly weekend. Atmosfera była wspaniala, nawet nocny deszcz tego nie popsul. Było chwalenie się swoimi zbiorami, uzupełnianie kolekcji o nowe nabytki i części, tzw. wedrowka ludow od stoiska do stoiska. Było tez wspólne kuchcenie, w tym roku był to kurczak w curry, było wlasnoreczne przyrządzenie pizzy. No i oczywiście były zawody w rzucaniu kuchenka, za rzutke robil primus 96, niestety nie wygrałem ze względu na problemy z barkiem... Była to impreza miedzynarodowa, dopisali kolekcjonerzy z Polski ( ja i Piotrek), Belgii, Niemiec, no i oczywiście Anglicy. Na srodku kampingu, jak co roku rozstawiony był duzy namiot zebran w którym rozmowy, przy szklanecze wina, toczyly się w zasadzie do białego rana, wymieniano się doświadczeniami i informacjami oraz wspominano poprzednie spotkania. Slowa jednak nie oddadzą atmosfery, wiec najlepiej niech przemowia zdjęcia Smile


Załączone pliki Miniatury
                       
           
#16
Mogę tylko zazdrościć Sad i zazdroszczę...
Skype: kogo..
#17
Panowie i Panie , następne spotkanie w Newark odbędzie się w dniach 1-3 czerwiec 2018 r. Prawie cały rok na ewentualne zaplanowanie pobytu . Koszty pewno można by zredukować , gdyby znalazło się kilka osób do wspólnej podróży . Od siebie mogę tylko dodać , że byłem po raz pierwszy i nie ostatni .
#18
To jest po prostu przygoda gdy spotykasz około setki osob i te dziesiątki lamp najprzeróżniejszych typow i ksztaltow, musze przyznać ze mnie zawsze po takim spotkaniu boli glowa od nadmiaru wrazen, szczególnie gdy przyjdzie do mojego stoiska Tim ale jest co wspominać... My z Piotrkiem na pewno w tym czasie zawarliśmy bliska znajomość Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości