Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płytka zabezpieczająca w PMx
#1
Chciałem zainicjować dyskusję na temat zasadności używania takiej oto płytki zabezpieczającej:
[Obrazek: petromax_HK500_Prallteller_alt_bundeswehr.jpg]

Wg moich subiektywnych badań wynikało by, że w przypadku jej braku zbiornik berdziej sie ogrzewa. Byłem mocno zaniepokojony jego temperaturą. Jak uda mi się zdobyć jakiś termometr to zmierzę temperaturę.

A jak opinie innych użytkowników??
#2
Mam wrażenie że to płytka która była jednym z elementów dostosowujących Bundesmaxa do spalania benzyny. W przypadku awarii miała zapobiec skierowaniu strumienia płonącego paliwa bezpośrednio na ołowianą uszczelkę parownika. Zwiększa bezpieczeństwo no i może stanowić podłoże na zamontowanie radiatora grzewczego Smile ... Przy spalaniu alkanów nie widzę specjalnego zagrożenia w wystawieniu zbiornika na bezpośrednie oddziaływanie termiczne siatki.
   
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Jakoś przy naszym użytkowaniu nie widzę potrzeby robienia z lampy grzejnika Wink - i tak sporo ciepła lampa wydziela podczas pracy.
Coż, każdy robi wedle uznania. Ja mimo wszystko skłaniam się jednak ku zakładaniu jej.
#4
W tym całym radiatorze chodzi chyba o emisje promieniowania podczerwonego. Rozgrzana do czerwoności stal daje miłe, odczuwalne na skórze wrażenie ciepła Smile ... Koncentruje też energię i ułatwia konwekcję termiczną w górę. Podejrzewam że gotowanie na szczycie lampy może przebiegać sprawniej.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości