Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VAPALUX Płomień poza siatka
#1
Potrzebuję pomocy, może ktoś zna się bardzo dobrze na Vapaluxach? Otóż opis problemu poniżej.

Od momentu odrestaurowania Vapaluxa nie mogę sobie poradzić z jasnością siatki. Po wypaleniu, siatka świeciła lekkim pomarańczowym światłem tak około 1/4 normalnej mocy, zmieniałem siatki i nic - to samo. Po radach Alensteina przeczyściłem parownik, wypaliłem iglicę i założyłem nową siatkę 300-400 CP. Wypaliła się poprawnie i problem nie zniknął w całości choć ciut jest lepiej, ale wprost przeciwnie ewaluował Sad

Poza niepełnym i nie białym światłem, duży płomień wychodzi dookoła poza siatkę po pełnym otwarciu a pod czapką jest po prostu ognisko - załączam fotki aby pokazać różnice w świeceniu 2 różnych Vapalux-ów i płomień pod czapką - mam nadzieję, że widoczny bo jasność nie pozwoliła na dobrą fotkę.

Może mi ktoś poradzić co zrobić - bo tracę cierpliwość. Czy przyczyną może być rozkalibrowany parownik?

       

       
#2
Klasyczny problem vapaluxów. Parownik jest zawalony osadem który izoluje temperaturę. Z racji nie rozbieralności ustrojstwa możesz tylko spróbować zahartować gada. Pod palnik go a potem do wiadra z wodą. Brexity piszą, że to niby działa. Niemcy do takich zużytych parowników robią za to mixa. Połowa nafty i połowa banzyny. Lampa na takim blendzie świeci jak szalona. No ale wiadomo. Bomba z opóźnionym zapłonem... Tamat był kiedyś omawiany przy okazji izoparafin. Stalowe parowniki Vapaluxów dostają ostro w kość na kontynentalnych naftach i potem dzieją się takie cuda. Ja do swojego Vapa mam parownik Dirka Frieborga. Jest rozbieralny jak te Pelamowskie. Można wyczyścić ustrojstwo albo bawić się dyszami.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Dzięki Tyrell za podpowiedz i radę. W Czwartek popróbuję z palnikiem i zimną wodą, może pomoże. pamiętam gdzieś, ktoś kiedyś pisał o osobie która dorabia mosiężne parowniki do Vapaluxów, ale nie mogę zlokalizować wątku.

A ty gdzie nabyłeś swój rozbieralny parownik?
#4
No bezpośrednio u źródła. Dirk ma czasami ogłoszenia na hytta.de. Zrobił mi i wysłał pocztą. Na necie jest też proces produkcji takiego parownika i niezbędne wymiary jak ktoś ma dostęp do tokarki.

http://www.petromax.nl/Springmannvap.html
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#5
Zrobiłem taki parownik do dysz petromaxa. Oczywiście wszystko przystosowane do spalania spirolu. Na Forum jest gdzieś pokazane foto.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości