Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lampa gazowa Cointra (chyba)
#1
Przywlokłem dzisiaj z giełdy coś takiego:
   

Szkła na zdjęciu brak, bo już schnie po myciu.
Na szkle napis Cointra (takie lampy i inne piece znalazłem w internecie) oraz camping gas i pyrex (made in france).

Lampę przydało by się wyczyścić, ale póki co nie mogę odkręcić jej z kartusza. Ktoś ma może jakieś sugestie?
A kartusz do tego jaki? Nakręcany? Przebijany? Póki co szukam po napisach z tego kartusza, który jest przy lampie.
Jeszcze jedno - siatki będą pasowały z dwuotworowych Petromaxów czy coś mniejszego? Nie wiem jaka moc tej lampy.
Maciek
#2
Siatki wez zwykle do lamp gazowych. Sa 2otworowe i winny pasowac. Poza tym sa tansze.
#3
Udało mi się odkręcić lampę. Dawno tam chyba nikt nie zaglądał, bo jest trochę rdzy na kartuszu.
Wygląda na to, że jest to przebijany C206, chociaż oznaczenia są jakby starsze (camping gaz zamiast campingaz)
Maciek
#4
Lampa uruchomiona i tu nasuwa się pytanie: jak duży powinien być płomień?

Przy minimalnym odkręceniu zaworu światło wydaje się być w porządku (minimalnie żółtawe)
   

Przy odkręceniu bardziej plomień wychodzi ponad lampą - na maxa wolalem nie odkręcać - na zdjęciu jest ok. 3/4 albo i ciut mniej.
   

Siatka to Luxor 100CP z allegro do lamp gazowych.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale robiłem na szybko telefonem.
Maciek
#5
A może daj większą siatkę to wtedy płomień zmieści się w niej i całość będzie generowała światło a nie efekty wizualne Wink
#6
Spróbuję, chociaż ta wcale mała nie jest. Skurczyła się wprawdzie po wypaleniu, ale wydawała mi się wystarczająca.
Można jakoś rozpoznać rozmiary takich dwuotworowych siatek?
Maciek
#7
A jakiego gazu użyłeś? Może lampka była na butan, a zapodałeś jej propan-butan? Albo dysza jest rozregulowana?
#8
Lampa na butan. Założyłem nabój butan z castoramy (Topex).
A jak wyregulować dyszę?
Maciek
#9
Zaklepać delikatnie otwór dyszy np kulką z łożyska (kulka o odpowiedniej średnicy - nie za duża) a potem rozwiertaki zegarmistrzowskie w dłoń i rozwiercić na oczekiwane fi. Smile
#10
Poszukaj, może znajdziesz nowa dyszę jako część zamienną.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości