Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newark 2016
#1
Kolejny juz raz odbylo sie spotkanie milosnikow nafty w Newark w Anglii, tym razem bardziej miedzynarodowo, bo byli goscie z Niemiec, Belgii i oczywiscie ja reprezentujacy Polske. Jak zawsze mozna bylo poogladac, kupic nowe lub sprzedac stare urzadzenie zasilane nafta czy chociazby uszczelki wszelkiego rodzaju, co ja tez zrobilem i mam zapas na kilka chyba lat... Przybylo tez pare lamp do kolekcji, szczegolnie Vapalux Halifax, ktorych to fanem coraz wiekszym sie staje Smile Spotkanie odbywalo sie w nowym miejscu z winy wlasciciela kampingu ktory zarezerwowal nasze stare miejsce innemu spotkaniu towarzyskiemu, poczatkowe rozgoryczenie przerodzilo sie jednak w radosc poniewaz nowe miejsce bylo mniejsze przez co wszyscy czuli sie blizej siebie i zrodzila sie bardziej przyjazna atmosfera, co ja zreszta bede sie rozpisywal, fotki mowia same za siebie Smile


Załączone pliki Miniatury
                       
                   
                   

#2
Pięknie musiało tam być, i tyyyyyyyle fajnego sprzętu Big Grin
#3
Tą kupiłeś czy tylko Cię zainteresowała??
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=3417]
#4
Widać wbrew prognozom pogoda dopisała, resztę atmosfery zrobił zapach nafty i smak brytyjskiego Ale. Poswiata wspaniała pewnie jak i atmosfera. Tylko pozazdrościćSmile. Godnego widać reprezentanta Polska miała.
#5
Ten vapalux jest mojego kolegi Iana Ashtona, ma on najwieksza w Anglii (pewnie i na swiecie) kolekcje lamp Vapalux Halifax, napisal i wydal o nich ksiazke, mozna ja kupic na ponizszym linku ale jest gdzies w internecie w former pdf, postaram sie zapytac Iana jutro to moze podesle linka:
http://www.blurb.co.uk/b/1413766-vapalux...sure-lamps
A tak wyglada moja trzodka, jeszcze dwie sa w Polsce.

jeszcze jeden link:
http://www.classicpressurelamps.com/foru...hp?fid/36/


Załączone pliki Miniatury
   
#6
Bardzo ładne lampki, szczególnie te od frontu a te z lewej strony zdjęcia z mosiężnymi zbiornikami w/g mnie najładniejsze Smile
#7
A napisz czy używałeś już tego Tilley'owego żelazka. Smile
#8
Nie uzywalem, stoi jako ozdoba. Na razie jestem na etapie Vapaluxow Smile
#9
Ciekaw jestem jakie byłyby szanse na podobne spotkanie w Polsce. U nas lampy ciśnieniowe nie są chyba aż tak popularne.
A może coś u naszych południowych lub zachodnich sąsiadów?
Maciek
#10
Szanse by były tylko trzeba by to zorganizować.
Może nie tak licznie jak na wyspach lub za zachodnią granicą ale na pewno kilka osób by się pojawiło. Smile Sam bym na coś takiego się wybrał.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości