Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
optimus 1350
#1
Cześć jestem posiadaczem lampy optimus 1350

Lampa jest nie kompletna : brak dyszy w górnej części prawdopodobne numery katalogowe to 2681, 2771, 2805 gdzie można kupić te części lub czy pasują od innego modelu. Preferuję zakupy w Polsce. Na zdjęciu miejsce na brakującą część składającą się z 2 elementów i klucza do regulacji.
Będę wdzięczny za pomoc i dziękuję za poświęcony mi czas.

   
#2
Witaj , to nie jest brakująca częśc dyszy , tylko cześc regulująca dopływ powietrza w mieszalniku , możesz tą częśc spróbowac dorobic samemu ze zwykłej śrubki , dyszę i iglicę będziesz widział po zdjęciu górnej części lampy tzw daszka .
#3
Dorobisz bez problemu zobacz tu http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-Phoebus-635
#4
Witamy nowego kolegę w gronie "uzależnionych" od różnych sprzętów napędzanych naftą, benzyną i spirytusem Smile

Rozbierz ją na części i wtedy zobaczysz czego brak, lub co trzeba wymienić, jak załączysz zdjęcia to pomożemy Smile Niestety wile części można kupić tylko za granica lub od tzw. dawców - lamp na części na E-bay lub allegro - ale to wymaga cierpliwości w poszukiwaniu i oczekiwaniu właśnie na tą jedna jedyną Smile
#5
Witam.
Z góry dziekuje za odpowiedz, ale poproszę jeżeli jest to możliwe więcej szczegółów dotyczących wymiaröw i dokładności wykonania tej śruby.Mam pytanie czy regulacja jest skomplikowana? Pozdrawiam.
#6
Takowej lampy jak Twoja nie posiadam , ale zmierz średnicę zwew mieszalnika i śubka nie powinna być dłuższa bo będzie wyglądało nieestetycznie . Następnie czeka cię obróbka małym pilniczkiem , jak widziałeś na zdjęciu w załączonym poście powyżej , regulacja odbywa za pomocą śrubokręta przy odpalonej lampie dla uzyskania optymalnego natężenia światła . PowodzeniaSmile
#7
Regulacja prawie żadna. "Pletwa" czyli końcówka śrubki powinna być w pionie lub pod lekkim kątem, ma to wpływ na mieszankę nafty i powietrza a co za tym idzie jasność świecenia siatki. Musisz to za pomoca srubokreta podczas piracy lampy wyregulowac. Poziomo ustawiona "pletwa" zamknie dopływ mieszanki i zgasi lampę.

To o co pytasz to jest ostatnia rzecz, do wlasiwej pracy lampy należy sprawdzić pozostałe elementy. Szczelność, zawór zwrotny, dysze itd. czyli przegląd całości przed odpaleniem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości