Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutki kinkiecik...
#1
Przytuliłem biedactwo na targowisku, aby się nie kurzyła czy mokła na deszczu, bo żal mi się jej zrobiło... W końcu to też lampa, choć wydawała mi się na początku kiczowata, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Producent: AKA ELECTRIC GAZ DDR 9540 ZWICKAU ELN139 24 590, 10350 21000 EVP 21,5 M
Dane: 220V 15W
Informacja po niemiecku, że lampa powinna być eksploatowana tylko przy prawidłowym podłączeniu.

Aż się rozrzewniłemAngel. Jaki to kiedyś był porządek i w oznaczeniach i w wykonaniu, i w jakości materiałów itd. itp.

Lampa jest typowo elektryczna, wisząca na plastikowej porządnej podstawie z symbolami górniczymi, z tyłu do zawieszenia na ścianie. Symbole górnicze są stalowe kadmowane na złoto.
Korpus lampy i wszystkie jej elementy(poza siatką i el. elektrycznymi) są stalowe i kadmowane na złoty kolor. Siatka tak jak w prawdziwej lampie tego typu.
Klosz lampy szklany matowany od wewnątrz przez piaskowanie.
Lampa w pełni rozbieralna do serwisowania.
Nigdy nie była podłączana, jest to tzw.: leżak magazynowy.
W środku była tylko odkręcona żarówka na gwincie e14, żarówka NARVA 225V 15W. Włączanie lampy sznureczkiem na dole poprzez pociągnięcie, wyłączanie - tak samo.
Całkiem porządna robota, chiński plastikowy badziew tego nie ogarnia.
Już się rozglądam za "pełną" wersją takiego sprzętu Big Grin


Załączone pliki Miniatury
           
#2
Hehe, fajny gadżet. Podejrzewam, że spodobałoby się mojemu bratu w związku z tym, co kiedyś pisałem: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...skaznikowa
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#3
Nie petro ale ladna Smile
#4
Prawdopodobnie Tychy...
Tak, to Tychy, świetny pomnik...Lampa Davy’ego
Lampa górnicza- przy wlocie do tyskiego Osiedla Anny, przy ulicy Burschego, dumnie prezentuje się górnicza lampa. Ustawiono ją tutaj raczej nieprzypadkowo w latach 60-tych ubiegłego stulecia ponieważ miała podkreślić jego górniczy charakter, gdyż to głównie dla górników władze PRL wybudowały osiedle. Dzisiaj w tym miejscu stoi jej nieco zmieniona replika w skali 10:1.


Załączone pliki Miniatury
       
#5
Ciekawe czy świeci?
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości