Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja Petromaxa
#11
o a wracając do tematu. Jest szlam w środku? Wytrącił się koagulat? Jeżeli tak warto by było zrobić nocną płukankę z acetonu. Niestety musisz wtedy rozkręcić lampę i zdemontować wszystkie gumowe elementy (aceton je rozpuści) ... iglica powinna wystawać ponad dyszę ale tylko przy zamkniętym zaworze
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#12
Witam szlamem ciezko to nazwac raczej lekki nalot .Ale to pewnie normalne?<jak ustawic by iglica nie wystawala w pozycji otwarte poza dysze?
#13
Iglica w połowie długości ma śrubkę regulacyjną. Musisz wyciągnąć ją z parownika i wyregulować
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#14
Iglica czy prowadnica?? Chyba to lepsze określenie na te dwa kawałki drutu połączone śróbką Wink
#15
może być nawet ładownica powrotna mimośródowa Smile ... grunt że wiadomo o co biega

W instrukcji stoi że nakrętką połączone są pręt prowadzący i pręt zaworowy... Mam nadzieje że to wyjaśnia wszystko Big Grin
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#16
Zapisałem to określenie. Big Grin
#17
@szekla: cieszę się, że udało Ci się napisać na forum Smile Może jak wrzucisz zdjęcia swojej lampy, będzie nam łatwiej pomóc Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#18
iglica z dyszy ma wystawać na około 1mm w najwyższym polozeniu
pręta prowadzacego czy żerdzi ( jak zwał tak zwał) ,dysze przed wkręceniem uszczelnij smarem grafitowym
Viribus unitis
#19
Witaj Michal!Rozbawiles Mnie prosba o przeslanie zdjecia-to tak jak poprosic slonia zeby poszybowal.Pisalem ze moje umiejetnosci obslugi kompa sa mizerne dobrze ze sie jakos komunikuje .
Wroce do ustawienia iglicy!Czy jest jakis przymiar do ustawiania jak naprzyklad odstepu dyszy do rurki zakonczonej" brenerem"jeden z kluczy w zestawie?Dobrze ze ruszyles sprawe smaru grafitowego .Gdzie sie go jeszcze stosuje?Pozdrawiam
#20
@szekla - jak Ci łatwiej, to zdjęcia możesz przysłać do mnie na maila i je dorzucę tutaj. Igłę ustaw 'na oko'. Przy maksymalnym wysunięciu powinna wychodzić około 1mm nad dyszę. Jak nie chcesz na oko, to możesz użyć suwmiarki do tego Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości