Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysza czy iglica?
#11
Zapchana dysza - sikająca nie do góry a lekko w bok powodowała u mnie efekty czarnej siatki auera, zapalania sie paliwa pod kapeluszem. Wyczyszczenie dyszy pasta polerską (jej powierzchni) załatwiło temat czarnej siatki. lampa działa dobrze, świeci na biało a było tak : http://www.youtube.com/watch?v=7VSBQXmfD...detailpage
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#12
(31-08-2013, 17:59)divemaster napisał(a): Wyczyszczenie dyszy pasta polerską (jej powierzchni) załatwiło temat czarnej siatki. lampa działa dobrze, świeci na biało a było tak : http://www.youtube.com/watch?v=7VSBQXmfD...detailpage

Mam podobny objaw i chciałem podpytać czy czyściłeś tą pastą polerską także wewnętrzną część dyszy ?
skoro była przytkana to chyba dawała mniej paliwa i mieszanka powinna być uboższa Huh a mam płomień na siatce i 3/4 siatki czarne jak na filmie.
#13
Większość długo używanych lamp ciśnieniowych ma rozkalibrowane dysze.
Dzieje się to z wielu powodów, głównie przez naturalne czyszczenie dyszy (pokręcanie iglicą) ale także przez używanie zanieczyszczonego (niechlujstwo, brak filtrowania) paliwa.
Ilość przepuszczonego przez lampę (dyszę) czystego paliwa też robi swoje.
Nawet niewielkie zwiększenie średnicy powoduje wzrost dawki tak że lampa nie może spalić go całkowicie ( stechiometrycznie). Skutecznym ratunkiem jest wymiana dyszy na nową ( zawsze trzeba mieć taką w zapasie do celów naprawczych/porównawczych). Czyszczenie dyszy od wewnątrz to potęgowanie zjawiska. Czasami pomaga dotknięcie od czoła dyszy tarczką szlifierki ale niestety na krótko.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#14
Tak jak napisał spiromax - w popularnych lampach do których są dostępne części, dyszę i iglicę wymienia się na nowe. Zabawa w reanimacje może mieć sens tylko w przypadku gdy te elementy są nieosiągalne.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#15
Właśnie próbowałem wypchnąć złamaną igłę z dyszy od lampy 100CP. Udało sie ale niestety efekt jest taki że dysza jest teraz średnicy jak w 500CP problem polega na tym, że ma inny skok gwintu niz we współczesnych i wymiana na nową jest praktycznie niemożliwa bez dorobienia nowego elementu dyszy.

Nie mam pojęcia jak wiercono kiedyś takie cienkie otwory? Może ktoś to wie? Albo może ktoś jest w stanie dorobić taką dyszę ?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości