Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALKOHOLICZKA
#1
Przybyła se ta oto dziewczynka z kraju naszych południowych przyjaciół.
Leżała se samotna, smutna , opuszczona i nikt jej nie chciał przytulićDodgy
Aż nadszedłem se mła i jak ją tylko ujrzały piękne oczka moje to natychmiast wybuchła niczym nie pohamowana płomienna HeartHeartHeart.
Przytuliłem bidulkę na ten tychmiastSmile , nie powiem,że nie bez targowania, ale targowanie odbywało sie tylko dla sportu ( i aby nie wyjść z wprawyWink )
Utargowane zostało raptem na flaszkę, ale zawsze to flaszka w kieszeniu Cool ( jak ja lubię te buziaczki Big Grin i flaszkę Tongue )
Na ostatnim zdjątku stoi se z lewego bokena flaszka od browarka co se go przed chwilą przytuliłem a teraz tulę se czeciego z kolei. Flaszka owa jest normalnie półlitrowa, lecz mniejsza od naszych szklanych, bo plastikowa i ścianki ma dużo cieńsze. Flaszka owa pochodzi z Kraju Naszych Odwiecznych Przyjaciół, bo Heart właśnie TE browary a i CCC Tongue (dla Mikołaja zez Danmarku : CCC= Cena Czyni Cuda Cool )
A teraz se paczta Big Grin


Załączone pliki Miniatury
                       

#2
A coz to takowego? Pierwszy ra me oczeta takie cudo widzą. Ma pompke więc to jako lampa czy coś podobnego Smile przybliż że No cóż to jest?
#3
czyżby to była Elektra ? (patent 4790)
Viribus unitis
#4
O ile pamietam jest to austro-wegierska lampa grawitacyjna na spirytus z 1914 roku, na forum byla juz o niej mowa.
#5
SmileThats is a great find Hans - congratulation.
I agree with Nemo - this must be the Elektra-tablelamp like the Wiktorin 5000.
The burner looks complete but the nozzle. It uses same nozzle as a Marla-hanginglamp.
The only thing you miss is the foot, which actually is just a tube with a long bolt and a bottomplate with a ironplate underneath for contraweight.
A rare piece now a days Smile
Do you drink Perlenbacher because you dont want to smell of beer? Big GrinBig Grin

Mikolaj
#6
Klasyka... Gratuluję nabytku
Skype: kogo..
#7
Przeszukałem niebieskie i brązowe forum względem Elektra i Wiktorin, ale nic pasującego nie znalazłem Sad
Jedyny ślad to czeskie Aukro z 2014 roku, jednakże tylko jedno zdjęcie , na dodatek małe i słaba pozycja lampy Sad
http://archiv.aukro.cz/patent-elektra-la...3953779552


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości