Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izopropanol
#1
Witam szanownych kolegów.

Zastanawiam się nad przerobieniem swojego Pxa 500 made in China (bo mi takowego nie żal) na przerobienie w ramach testów na spirytus.

poczytałem sobie co nieco na forum i wydaje mi się, że jestem gotowy jednakże mam pytanie na temat paliwa - czyli spirytusu. wielokrotnie używałem Izopropanol do innych celów oczywiście (nie myśleć o piciu) i śmiem stwierdzić, że jara się jak należy (testowałem w odpalaniu lampy z nerki).

pytanie - czy ktoś testował takowe paliwo i jakie ma z nim doświadczenie w lampach?
#2
That also makes me curious Bury.
Izopropanol, methanol and ethanol is all "alkohol" and should all work in our lamps or stoves. Even the new name Bioethanol should work as that name just covers over ethanol made of biological products as when you make you own wine ex.
But the difference must be in how much energy pr liter or KJ the alkohol contains pr. ex. 100 gram.
The one with the highest contains of energy should of course be the best.
A tricky thing about alkohol is that ex. ethanol is able to soak up some other fluids. If you take 1 liter ethanol and 1 liter water and pour them together - then you will end up with less than 2 liters - Cool .
So the alkohol we should search for should be as clean as possible.

Mikolaj


Załączone pliki Miniatury
   
#3
Mikołaj, what are You doing in those glass bulbs?? Smile Is it wine or maybe something stronger?? Wink
#4
(02-04-2016, 21:11)CZ@rek napisał(a): Mikołaj, what are You doing in those glass bulbs?? Smile Is it wine or maybe something stronger?? Wink

Making Bioethanol Smile
For use in the summertime and ..... well the whole year Big Grin

Mikolaj
#5
Izopropanol zwykłem używać rozcieńczony z wodą i fotonalem do czyszczenia płyt winylowych no i czysty do optyki. Litr kosztuje mniej niż 10,00 PLN tylko jak zauważył Mikołaj - pytanie czy jest to alkohol o zbyt wysokiej kaloryczności i czy może to wpływać negatywnie na elementy lampy w tym szkło.

Nice bulbs and content Mikolaj Smile
#6
Nie wiem jak izopropanol, ale tu masz etanol:
37zł za 5l razem z przesyłką, 96%
http://allegro.pl/biopaliwo-biokominkow-...77540.html
#7
(03-04-2016, 09:13)bury32 napisał(a): Izopropanol zwykłem używać rozcieńczony z wodą i fotonalem do czyszczenia płyt winylowych no i czysty do optyki. Litr kosztuje mniej niż 10,00 PLN tylko jak zauważył Mikołaj - pytanie czy jest to alkohol o zbyt wysokiej kaloryczności i czy może to wpływać negatywnie na elementy lampy w tym szkło.

Nice bulbs and content Mikolaj Smile
Prawie doskonałe paliwo do lamp(C3H7OH). Więcej węgla niż w etanolu, trochę bardziej kopci(przy niepełnym spalaniu). Przemyca więcej niechcianych zapachów przy spalaniu niż etanol. Wartość energetyczna zbliżona do benzyny. Jak jest dostęp do takiego paliwa ...to jarać do dna w zbiorniku (lampa wymaga konwersji takiej jak do spalania etanolu).
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#8
(03-04-2016, 16:34)spiromax napisał(a): Przemyca więcej niechcianych zapachów przy spalaniu niż etanol.

The good thing about using Ethanol is that is leaves no residues after burning and in theoretical a cleaningneedle should be unnecessary - but thats in theori Cool

Mikolaj
#9
No to robię konwersję i będę próbował izopropanol no i etanol tez Smile
#10
(03-04-2016, 19:20)Wielki Duńczyk napisał(a):
(03-04-2016, 16:34)spiromax napisał(a): Przemyca więcej niechcianych zapachów przy spalaniu niż etanol.

The good thing about using Ethanol is that is leaves no residues after burning and in theoretical a cleaningneedle should be unnecessary - but thats in theori Cool

Mikolaj
Cleaningneedle must be, it's my experience.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości