Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka to lampa?
#21
Normalnie jest ołowiana - identyczna jak pod parownikiem.
#22
Rurka parownika naprawiona, jednak nie jest to takie łatwe, jak się na początku wydawało. Siedziałem tylko przy tym elemencie ponad 3 godziny, ale warto było Big GrinBig GrinBig Grin
Dla potomnychSadjakby komuś tak zgniło, że nie chwyci już wymiarów):
Rurka parownika:
-średnica zewnętrzna fi 5mm, średnica wewnętrzna fi 4mm,
-długość z dolnym kołnierzem do dolnego gwintu parownika ok. 65,3mm,
-wysokość dolnego kołnierza 10,0mm,
-długość do górnego gwintu 140,5 do 141mm (bez dolnego kołnierza),
-wymiar wlutowania w parownik 4mm,
-wymiar wlutowania w dolny kołnierz 3,5mm,
-długość samej rurki 63,2mm.
Lutowanie: pasta cynel3 i LC30 (Pb70%,Sn30%) + dobry palnik gazowy.
Odkażanie: Angel woda amoniakalna 25% w stosunku 1:1 z wodą (uwaga na oczy i skórę!!!)
Czyszczenie: najdrobniejsza wata stalowa.
Efekt poniżej i proszę o zdanie, czy dobrze postępuję i czy dobrze to wyszło, czy mogło lepiej?

Uwaga: rurka fi 5,4mm jest za duża, stosować rurkę fi zewnętrzne 5mm.


Załączone pliki Miniatury
       
#23
Jedynie wygląd mogę ocenić, bo na zastosowanej chemii i lutowaniu się nie znam, więc mówię: profesjonalnie. Smile Na jakim etapie jest renowacja lampy? Zbiornik już całkowicie wyczyszczony z tego osadu? Teraz tylko poskładać?
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#24
Zbiornik nadal się moczy - wylatuje z niego taki drobny osad. Kombinuję teraz z dorobieniem uszczelek z blachy ołowianej pod rapid i parownik i gumowej pod manometr. No i jeszcze przede mną rurka rapidu do naprawy, zaworki, helisa z dyszą i pręt z igłą do czyszczenia, oraz uszczelka zaworka pompki do dorobienia. Czy manometr można rozebrać? - jest na nim nakładka z blachy przykręcona malutką śrubką - czy można to rozbierać? Wskazówka manometru stoi mi na 1 barze - próbuję go odmaczać środkiem do przepustnic.
#25
Można rozebrać, odkręcasz tą śrubkę i blaszkę-osłonkę ściągasz "do góry". Szkiełko będzie osobno, a pod nim tabliczka ze wskazówką. Po odgięciu blaszki z zakresem pod wskazówką będzie można tą tabliczkę zdjąć. Pojawi się mechanizm. Z tego, co pamiętam, tak to mniej więcej wygląda.
#26
Rurka wygląda jak oryginał Smile Manometr z powodzeniem możesz przeskalować - też kiedyś się w to bawiłem i nie jest to takie trudne - może tylko wskazówka się zawiesiła...
Skype: kogo..
#27
Rurka wygląda super - gratulacje - bardzo dobra robota Smile Sam bym chciał tak umieć lutować, ile to kasy by zostało w kieszeni. Te części oryginalne na Pelamie wcale nie są tanie, więc jak kto umie radzi sobie sam Smile
#28
Koszt wymiany rurki parownika nie przekroczył złotówki (1zł). Lutowanie tzw.: twarde to nic trudnego. Potrzebny jest przede wszystkim dobry palnik gazowy. Ja używam takiego jak na zdjęciu - o wielu lat z powodzeniem.
Nadal jestem pod wrażeniem wykonania części tej lampy. Precyzja i jakość dzisiaj nie osiągalna.
Z jakiego materiału jest wykonane uszczelnienie - uszczelka zaworka pompki? Z gumy czy ze skóry? Wygląda mi to u mnie na skórę. Mam oczywiście na myśli uszczelkę wewnątrz zaworka, a nie na gwincie do zbiornika.


Załączone pliki Miniatury
   
#29
zaworek jest z gumy
Skype: kogo..
#30
Dzisiaj udało mi się naprawić rurkę rapidu. Wbrew pozorom pracy było dość dużo. Pasuje idealnie rurka nadwymiarowa 4x3,05mm do nałożenia i zlutowania na oryginalną rurkę (wszystko zależy oczywiście od uszkodzeń danej rurki). Uwaga z lutowaniem przy gwincie rurki - z uwagi na niezbyt duże wymiary zewnętrzne gwint robi się czerwony przy podgrzewaniu palnikiem, trzeba operację lutowania przeprowadzić dość szybko!!!
Długość całkowita rurki z sitkiem 109,5mm. Niestety sitka nie mogłem zdemontować z rurki, a nie chciałem zniszczyć tego fragmentu rurki, bo jest w dobrym stanie. Czy komuś udało się, nie wiem, może odkręcić lub zdemontować w inny sposób te siteczko na dole rurki rapidu? Rurka rapidu ma w originale bardzo mały otwór wewnętrzny, nawet nie miałem jak go zmierzyć. Można powiedzieć, że jest grubościenna, pewnie dlatego, iż na górze nacięty jest gwint. Raczej niedostępna na wymianę w całości, przynajmniej na razie takiej nigdzie nie znalazłem. Mam nadzieję, że rapid po takiej naprawie będzie pracował poprawnie. Tongue
Staram się naprawić wszystkie elementy, które można naprawić, choć niektóre uszkodzone elementy dają nieźle popalić i trzeba się nieźle nad tym nagłowić Huh,aby to dobrze naprawić. Precyzja wykonania tych elementów w tej lampie powala mnie na kolana, dlatego tak precyzyjnie podchodzę do tych napraw.


Załączone pliki Miniatury
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości