Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLEMAN sprzed 1930
#1
Jakiś czas temu nabyłem od Darka lampę COLEMAN jest to prawdopodobnie model IL323 lub model GS, ciężko określić gdyż nie ma żadnych oznaczeń oprócz napisu na parowniku patented 1919.

Wziąłem się za jej odnowę i po rozebraniu zacząłem zadawać sobie pytania - gdyż konstrukcja parownika jest zupełnie inna niż w lampach europejskich. Główne pytanie jakie padło przy czyszczeniu zbiornika, to że nie ma w zbiorniku żadnej pompki tylko zawór bezpieczeństwa, który jest inny iż znany mi do tej pory z P-xów.

Czy ta lampa jest na gaz - bo wszystko na to wskazuje - czy ktoś ma lub interesował się COLEMANMI i ma wiedzę na ten temat? A może na benzynę?

       
           
#2
przez ten zawór dolącza sie pompke i wytwarza ciśnienie w zbiorniku
Viribus unitis
#3
O takiej opcji nie brałem pod uwagę. Myślałem że przez ten zawór wpuszcza się gaz. A jaka to pompka może wiesz albo masz jakieś fotki?
#4
tu katalog częsci Colemana
.pdf   1930ColemanPartsCatalogNo22.pdf (Rozmiar: 3.98 MB / Pobrań: 598)
Viribus unitis
#5
Super, wielkie dzięki Smile

A może wiesz jak się rozgrzewa ta lampę przed odpaleniem. Nie ma nerki ani rapida jedynie małe wgłębienie na dnie kosza.
#6
nie odpalałem mojej lampy bo mam kłopot z odkręceniem korka wlewu paliwa,zasiegne informacji od zbieracza z Canady to napisze ..
do czasu do czas na all.są mosiężne pompki od oprysków roślin.. podobne do tej na zdjeciu,nie jestem pewien jej oryginalności
   
Viribus unitis
#7
Super, dzięki za info. Poszperam na amerykańskim e-bayu. Wygląda jak papka do piłki nożnej Smile ale clue na pewno jest w gwincie końcówki.
#8
Rzeczywiscie, w ubieglym roku na zlocie posiadacze Colemanow mieli takie stare mosiezne pompki, identyczne jak do opryskow, Grzesiek narobilem ci klopotu z ta lampa to postaram sie poszukac I pompki Smile
#9
Żadne kłopot - lampka jest rzeczywiście fajna a im więcej się nią zajmuje tym bardziej mi się podoba - no i sama przyjemność jej renowacji - lubię się w tym babrać aczkolwiek idzie to mozolnie bo nie mam na takie rzeczy zbyt wiele wolnego czasu Sad

Jakbyś gdzieś w UK wypatrzyła taką pompkę to będę wdzięczny. Wczoraj poszła na amerykańskim E-bayu oryginalna za 11 USD - nawet i dobra cena, ale przesyłka 18 USD - no dajcie spokój Smile
#10
Do tej lampki pasuje szklo od Hasaga, tylko nie pamietam teraz od ktorego, pozniej podam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości