Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchenka benzynowa firmy Polsport
#11
Kolego KoGo nie uraziłeś mnie dzięki za sugestię co do tego palnika reszta tej kuchenki poza tym dziwnym osadem na palniku nie nosi śladu użytkowania nie będziemy się sprzeczać o taki drobiazg.Alenstein masz rację większość młodych ludzi nie wie że coś takiego jak kuchenki i inny sprzęt sportowy był produkowany w naszym kraju przy obecnym zalewie chińskiego badziewia nikt o tym nie pamięta.Tego typu kuchenki i inne wynalazki poprzedniego wieku trafią w ręce entuzjastów takich jak my bo nikt inny nie jest zainteresowany ich używaniem mając obecne kuchenki gazowe oraz lampy elektryczne itp przedmioty.
#12
Nikt się nie sprzecza Smile Po prostu prowadzimy konstruktywną dyskusję Smile

Dla zainteresowanych ewentualnym zakupem podobnego sprzętu:

http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna-p...32392.html
Skype: kogo..
#13
Cena trochę za wysoka za swoją kuchenkę dałem 50 zł
#14
To grzech było jej nie kupić - cena była dobra.
Skype: kogo..
#15
Taką kuchenkę można było kupić właśnie w okolicach roku 2016-2017 w Helu na wyprzedaży AMW. Też wtedy taką kupiłem, wręcz identyczną. Mimo, że nowa i nigdy nie używana to czas w niej zrobił swoje. Teraz zacząłem ją używać i po dość krótkim czasie okazało się, że jest nieszczelność przy zaworze regulującym dopływ benzyny i oprócz palnika pali się jeszcze mały ogień przy rzeczonym zaworze. Czy ktoś wie jak to naprawić? Gdzieś w necie znalazłem informację, że analogiczny problem w radzieckim prymusie ktoś naprawiał poprzez wymianę oringu, pytanie, czy tu naprawia się to w ten sam sposób?
#16
Gratuluję zakupu i polecam jako sprzęt użytkowy. Mam takie dwie ( jedną nieużywaną ). Dwa lata to kłącze używałem w Białowieży. Jest tylko mały problem : uszczelka przy pokrętle może być niesprawna.
pierwszy sposób - taśmę teflonową przesmarować wysokotemperaturowym silikonem, nawinąć, odczekać 24 h , dokręcić i heja!
Drugi - kupić np. w Korei oryginalną uszczelkę grafitową.
Serdecznie pozdrawiam
#17
Nadal mam problem z tą kuchenką. Z wyciekiem paliwa poradziłem sobie w ten sposób, że kupiłem uszczelkę wysokotemperaturową średnicy 6mm, silikon wysokotemperaturowy i po rozkręceniu, wyczyszczeniu założyłem nową uszczelkę i uzupełniłem całość tym silikonem.
Radość niestety trwała krótko, bo jedynie przez jedno użycie.Teraz jest tak, że mimo kręcenia pokrętłem regulacji w lewo/prawo paliwo nie jest podawane i kuchenka po prostu nie działa.
Czy ktoś wie jak można to naprawić? Ew. czy jest gdzieś jeszcze serwis takich kuchenek? Zastanawiam się jednak czy w ogóle warto się z tym mocować, to co mnie przy tej myśli trzyma to fakt, że to egzemplarz praktycznie w stanie fabrycznym (mimo, że ma ponad 40 lat), bo podobne kuchenki benzynowe na Aliexpress można uświadczyć za 150-160 PLN i zakładam, że one raczej będą działać Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości