Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coleman dual fuel
#1
Moj dzisiejszy nabytek, nigdy nie mialem Colemana ani lampy benzynowej, jutro wyprobuje. Uzywa ktos z was takiego ustrojstwa i moze podzielic sie wrazeniami?


Załączone pliki Miniatury
           
#2
Mam. Nawet film kręciłem kiedyś. Jakiś amerykanin zasugerował mi, żeby wiązać mantle powyżej pierścieni. Będą wtedy świecić jaśniej. Nigdy nie miałem okazji skorzystać z tej rady, więc zostawiam ją tutaj Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Fajne lampki , używam Coleman Northstar(ta ma naprawdę potężną skarpetę Big Grin ) i Coleman 286 . Opis Twojej lampy u naszego kolegi z forum na kanale Co się lampisz . Osobiście używam na wyjazdach campingowych , szybki rozruch , dostępność paliwa , trochę niestabilna praca przy rozruchu . Osobiście nie jestem uprzedzony do benzyny jak co poniektórzy koledzy z forum i polecam Colemana .
#4
No i juz sie nacieszylem... Lampa pali naprawde ladnie I jest nieskomplikowana w odpalaniu, odpalilem ja kilka razy ale jak juz mowilem, zbieram lampy sprzed 1945 roku a te chcialem tylko wyprobowac. Dzis juz poszla na ebaya, niech cieszy prawdziwych traperow Smile
http://www.ebay.co.uk/itm/Coleman-dual-f...2281595294?
#5
Wracam jeszcze do mojego Colemana, dzis spedzilem cale popoludnie, juz po zapadnieciu ciemnosci z lampa bo w drewutni nie mam swiatla, dogrzewalem sie tez primusikiem. Musze powiedziec ze lampa daje rade, co dwa mantle to nie jeden i mam wrazenie ze wydzielala mniej CO2 niz naftowki. Taki amerykanski wol roboczy Smile


Załączone pliki Miniatury
   
#6
Ale chyba dwie siatki o łącznej mocy powiedzmy 500CP (250+250) dadzą mniej światła niż jedna duża siatka 500CP.
Czyżbym coś pomieszał?? Smile
#7
Ładnie daje i światłość się stała i to mnie natchnęło do renowacji mojego Colemana 2 mantlowego z około 1918/19 roku zresztą od ciebie Smile
Niech poczuje móc 2 skarpet Smile
#8
Cholera wie, moze Czarek ma racje, jednak swieci bardzo jasno, bede musial odpalic dwie jednoczesnie...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości